Obliba regionálních zpráv roste. Televize chystají další pořady

  11:35aktualizováno  11:35
Jak si ve městě vybrat letní tábor, do které restaurace zajít, jak si uvařit místní specialitu či jak žijí místní celebrity, třeba ředitelka divadla. Stále více informací z Moravskoslezského kraje lidem servírují televize. A bodují. Se zprávami z měst i radami pro zdraví.

Regionálních televizí přibývá, v pondělí začala vysílat TV Pohoda. | foto: ČTK

Od dubna má svoji chvilku. Třiapadesátiletá Marie Bednaříková z Opavy si každou středu před pátou hodinou zapíná televizi a sleduje zprávy přímo ze svého města.

Televize, které vysílají z Ostravy a okolí

TV Polar Čtyřiadvacetihodinové vysílání moravskoslezské regionální televize odstartovalo v březnu.

Kromě zpravodajství a publicistiky z regionu přináší tipy na volný čas, představuje místní sběratele či radí, kam do restaurace. Polar je možné naladit na multiplexu 3, kanále 48.

Local TV Plus Televize s dosahem v Ostravě a širším okolí od Novojičínska a Karvinska až po Opavsko přináší informace z jednotlivých měst i pořady o cestování, zdraví či místních celebritách. Vysílá v regionálním multiplexu z vysílače v Klimkovicích na 59. kanále.

Televize Pohoda Od pondělí z Ostravy vysílá nová televizní stanice Pohoda. Jde o celoplošnou televizi. Je možné ji naladit na multiplexu 4, kanále 63.

"Vždycky se podívám, co je nového. Co se děje tady u nás. Internet už pro mě není a jinak se to nedozvím," pochvaluje si Bednaříková. Sleduje Opavský expres, pořad regionální televize Polar. Ta před čtyřmi měsíci spustila ostrý provoz čistě regionální televize. Celý den tam běží nejen zprávy či debaty nad aktuálním děním, ale také pořady pro děti, milovníky sportu i životního prostředí.

"Jen podle ohlasů na radnici víme, že zprávy z města lidé sledují. Když v dubnu začínaly, spousta nás oslovila s prosbou, jak si program naladit. Měli o pořad zájem. Jen u nás na webu je sledují stovky Opavanů," uvádí mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Celodenní vysílání zabralo

I podle vedení samotné televize byl krok k celodennímu regionálnímu vysílání správným směrem. "Na základě detailního průzkumu můžeme říci, že většina obyvatel Moravskoslezského kraje už má Polar doma naladěný. Také víme, že informace z jejich okolí v té podobě, v jaké je Polar předává, je zajímají," komentuje první čtyři měsíce vysílání jednatel televize Jaroslav Korytář.

Počátkem června proběhl mezi osmi sty obyvateli kraje nezávislý průzkum, který ukázal, že téměř třiadvacet procent oslovených sleduje Polar několikrát týdně. Devětaosmdesát procent stanici Polar zná. K nejsledovanějším patří regionální zprávy a zpravodajské magazíny z jednotlivých měst. Kromě Opavy je to třeba Karviná, Havířov, Nový Jičín či Frýdek-Místek.

Zprávy, recepty a zdraví, to diváky zajímá

Diváky však zajímají i regionální recepty, Sportovní studio zaměřené na sportovní události v nejbližším okolí diváků a Talk show Petra Bohuše, jenž zpovídá místní osobnosti. "Také pořad Magazín TV Medicína o zdraví a zdravotnictví," dodává Jaroslav Korytář.

Právě pořad o zdraví boduje také v místní televizi Local TV Plus. "Největší ohlasy máme u pořadu Uzdravme se. Zpočátku šlo jen o besedu s nezávislým terapeutem, který v jednotlivých dílech mluvil o tom, co všechno člověk může pro své zdraví udělat. Teď jsme jej rozšířili i o návštěvu jednotlivých zařízení, kde lidé mohou o své zdraví pečovat," popisuje ředitel televize Local TV Plus Jiří Kubečka.

 Televize chce od září využít těsného sousedství kraje se Slovenskem a Polskem. "Jednáme o rozšíření informací o slovenskou a polskou část. Chtěli bychom tak podpořit turistický ruch a vzájemné kontakty zpoza hranice," dodal Kubečka. Jeho televize zatím pokrývá Ostravu a její širší okolí, do budoucna by chtěla pokrýt také Bruntálsko a Třinecko.

S vizí moderního a atraktivního zpravodajství z regionu teď vstupuje na trh i TV Pohoda (více o zahájení televize zde). "V prvních týdnech si necháváme dělat zpravodajství externě, do měsíce budeme mít vlastní tým. Pokryjeme celý Moravskoslezský kraj," slibuje podnikatel Radim Pařízek.

Nejčtenější

Iglú se šíří Českem, pro řadu bezdomovců jsou lepší než noclehárna

Někteří bezdomovci upřednostňují iglú před pobytem v noclehárně.

Bezdomovecká iglú, která před časem do Česka přivezla dvojice mladých lidí, už překročila hranice Ostravska. Zájem je o...

Zubařka nedostala dotaci od města, přestala proto ošetřovat místní pacienty

zuby, zubař, ilustrace

Když se obyvatelé města Studénka chtěli registrovat k nové zubařce, zastavila je cedule s překvapivým až diskriminačním...

Liberec se výhrou dotáhl na první Třinec, Kometa porazila Spartu

Brněnský útočník Martin Dočekal podruhé překonává Matěje Machovského v brance...

Hokejová Tipsport extraliga v úterý přinesla lákavé souboje. V napínavém duelu vyhrál Liberec nad Třincem 4:3 a v...

Ostravské Přednádraží mizí, drážní kolonii a romské ghetto bourají bagry

Ostravské Přednádraží rychle planýrují bourací stroje. (14. ledna 2019)

Tak vypadá definitivní zánik části města. Bagry a další bourací stroje se zakously do vybydlených domů v lokalitě...

Verze „tunel“ padla, našlo se řešení ucpané Místecké v Ostravě

Ilustrační snímek

Zúžení Místecké ulice u někdejší haly Tatran v Cingrově ulici, které je úsekem pravidelných dopravních problémů a...

Další z rubriky

Sedmidenní válku o Těšínsko před sto lety zastavil vládní telegram

Převoz padlých československých legionářů z Těšína do Orlové.

Před sto lety dospěl spor o Těšínsko do krvavého česko-polského střetu, který vešel do dějin jako takzvaná Sedmidenní...

Muž v taktické vestě ohrožoval s plynovou pistolí hosty v restauraci

Plynová pistole.

Ozbrojený a v taktické vestě se vydal osmapadesátiletý muž do havířovské restaurace Miňas. Poté, co začal plynovou...

Kvůli smogu a prachu na severní Moravě platí regulace i pro Třinecko

Ostrava už několik dní opět trpí zahalená ve smogu.

Kvůli smogu a prachu platí v Moravskoslezském a také Zlínském kraji smogová situace. Meteorologové pak kvůli špatnému...

Najdete na iDNES.cz