Diskuze

Pro velkou rodinu ji nadchli rodiče. Jako pěstouni vychovali 15 dětí

Šárka byla až do sedmé třídy základní školy jedináček, pak si máma s tátou osvojili holčičku z dětského domova a poté přišla do rodiny i její sestřička následována postupně dalšími novými sourozenci. Velká rodina s celkem šestnácti dětmi se tak stala pro dívku i životní inspirací.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Při tolika dětech je prostě fyzicky nemožné, aby se jim nějak individuálně věnovali, aby děti měly soukromí, atd. Navíc starší děti v těchto 'rodinách' fungují obvykle na bázi otroků bez nároku na vlastní dětství, jsou to uklízečky a chůvy. Mně na tom nic tak úžasného pro ty děti nepřijde.

1 0
možnosti

Nojo, v děcáku je to určitě o moc lepší! R^

0 0
možnosti

Při tolika dětech je prostě fyzicky nemožné, aby se jim nějak individuálně věnovali, aby děti měly soukromí, atd. Navíc starší děti v těchto 'rodinách' fungují obvykle na bázi otroků bez nároku na vlastní dětství, jsou to uklízečky a chůvy. Mně na tom nic tak úžasného pro tu děti nepřijde.

0 0
možnosti

Klobouk dolů. To jsou lidé hodní obdivu!!!

0 0
možnosti

Smekám před každým, kdo jde do osvojení, nebo adopce, při nejlepší vůli bych to nezvládla.

0 0
možnosti

J77a94n 43K67o48m15r82s89k60a

28. 8. 2019 13:14

Já tam vidím dva aspekty. 1. je zcela možné že ji to baví, tak nějak samo od sebe a 2. taky to může být pouze kšeft

Vím, že velká většina zde mne nebude mít ráda, ale je to prostě druhý pohled a nikoliv asociální. Na pěstounskou péči jde dnes plno peněz, ale běžné rodině která chodí do práce a má své dvě děti, nikdo nepomůže (ano, dostane slevu na dani za dítě). Ale pěstoun dostane vše, a peníze o kterých se mnohým ani nezdá.

Klasická pěstounská péče: Měsíční odměna od ledna 2018:

12 000 Kč, když pěstoun pečuje o jedno dítě, nebo 18 000 Kč, když pečuje o dvě děti, 30 000 Kč, když pečuje o tři a víc dětí; za každé další dítě svěřené do péče se odměna zvyšuje o 6000 Kč, nebo 30 000 Kč, když pečuje aspoň o jedno dítě, které je závislé na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II, III nebo IV; za každé další dítě svěřené do péče se odměna zvyšuje o 6000 Kč

Od roku 2018 bude měsíční příspěvek na dítě dělat:

4950 Kč u dítěte do 6 let, 6105 Kč u dítěte od 6 do 12 let, 6985 Kč u dítěte od 12 do 18 let, 7260 Kč u dítěte od 18 do 26 let

Příspěvek při převzetí dítěte

Kdo přebírá dítě do klasické pěstounské péče, má nárok ještě na příspěvek na pokrytí počátečních výdajů, jeho výše se od ledna měnit nebude: na dítě do šesti let dělá osm tisíc korun, na dítě od šesti do dvanácti let dělá devět tisíc korun, na dítě od dvanácti do osmnácti let dělá deset tisíc korun.

A to mají ještě příspěvek na auto (100tis.), na ukončení péče (25tis./dítě), a mají nárok na mateřskou/rodičovskou a přídavky na dítě.

Takže otázka je kolik vlastně stojí společnost výchova jednoho dítě rodiče nebo pěstouna.

3 5
možnosti

A to má být jako závist nebo co? Rozhodně jsou uvedené částky násobně nižší, než kdyby děti byly v klasickém dětském domově, přičemž tímto způsobem jsou určitě lépe připraveny na přechod do samostatného dospělého života. Navíc co vím, tak až když děti dospějou, tak mají v bývalé pěstounské rodině podobnou oporu jako u běžné rodiny. Toto by po odchodu z dětského domova rozhodně neměly.

Tudíž, pokud to funguje, tak je to pro společnost win-win situace a jako daňový poplatník plně tento model podporujuR^

5 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Smekam pred nimi. Je to prima zenska. :-)

3 0
možnosti

Je úžasné, že paní našla chlapa stejného založení. Jen by mě zajímalo, jak myslí na "vyletění z hnízda". Moji rodiče taky chtěli velkou rodinu, měli nás jen dvě a osvojení si rozmysleli z ekonomických důvodů. Neuměli si totiž představit, jak by pomohli na startu do života víc než 2 dětem.

3 0
možnosti

mně taky nikdo nepomáhal - proč taky? Jasně, třeba pohlídat vnuky, uvařit, atd. to jo, ale jinak - v čem pomoct na startu? Pracovat umím, práce se nebojím, blbá nejsem, takže už cca ve 30 jsem spíš já pomáhala mámě - a ráda.

Táta mi umřel v 16, pak jsem žila víceméně ze sirotčího důchodu, brigád, a samozřejmě něco máma taky přispívala, hlavně ale prostřednictvím jídla, vyprání, atd. atd. A to jsem já studovala v zahraničí (stipendium) a ségra chodila na soukromou střední školu.

Co je to tedy "pomoct na startu do života"? Nejvíc jim pomůžete tím, že je vychováte k samostatnosti a soběstačnosti a tomu, že je normální nedostávat nic zadarmo, ale zasloužit se o to.

2 1
možnosti

Priklady tahnou. Mate o svych detech nejakou predstavu, jake by mely byt a jak by meli zit, chovat se, mit nejaky konicek, zajem atp.? Jdete jim prikladem. Krasna ukazka toho, jak to vypada, kdyz se rodice detem venuji.

4 0
možnosti

To je žena měsíce! Podle mě paní Šárka nemá konkurenci!

Skvělá žena a vynikající maminka.

14 0
možnosti