Diskuse k článku

Pod částí Litovle proudí jedovatá voda, karcinogeny se šíří do okolí

Mezi litovelskou místní částí Nasobůrky a Haňovicemi lidé nemohou používat vodu ze svých studní k pití ani ke koupání. Spodní vodu znečistily těkavé látky, které leží pod bývalou skládkou. Běžně se používají třeba jako rozpouštědla ve strojírenských provozech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kralib

Jde především o zdraví

Bohužel tohle jsou výsledky nezodpovědnosti některých lidí - zasypaná skládka, která může dost výrazně poškodit zdraví mnoha lidí. Skoro bych se nedivil, že někteří z těch, kdo jsou nyní v ohrožení, v minulosti pomáhali skládku zvětšovat. Bohužel karcinogeny si nevybírají a bude nutné s tím něco udělat.

0/0
18.5.2011 9:52

picky

No šak to zasejc daňový poplatník zaplatí, no ne?

Recyklace "počesku" - najít nepoužívaný areál, navézt tam jedovaté svinstvo, zasypat to vrstvou neutrálního bince, pobrat těžké prachy za "odbornou" likvidaci odpadu. Stávající firmu uvést do likvidace - navést na ni věškerá pasiva a mezitím založit novou firmu a na tu vyvést aktiva. ˇUředník nečinil,ale nyní se činí. Stará firma je v likvidaci, místo je však nutné sanovat a hádejte za čí prachy ? A kalousek naám zase zvedne daně, hlavně, když do stranické pokladny přibude nějaký ten obolus od "sponzora".

0/0
16.5.2011 11:41

radim36

Takových restů bude u nás dost.

V 70 a 80 letech už komunistické hospodářství produkovalo dost průmyslového odpadu, který se zhusta zavážel do nějakých blízkých údolí místních potoků a podobných. Chytráci tam občas pohřbívali například sudy se zbytky ředidel či chlorovaných odmašťovadel a podobných materiálů . Přirozeně to tehdy už bylo zakázáno, ale pokud se ty sudy tam na skládce ocitly a zahrnuly, jakoby nebyly a nikdo už nic nekontroloval.  Dneska je právě doba, kdy i kvalitní sudy v podzemí zkorodovaly a škodliviny z nich se šíří se spodní vodou. Sám vím o třech takových skládkách v okolí. Jedna byla v 70 letech vytvořena místním zemědělským družstvem, dvě vytvořil blízký průmyslový podnik.  Mladší už o ničem neví. Jedině snad kdyby si prohlídli historickou mapu, třeba tu rakouskouherskou vojenskou z roku 1850, našli by leckdy v okolí , kde je dnes rovná plocha, zajíémavé  všelijaké erozní údolí potoků a podobné díry....

0/0
16.5.2011 11:38

picky

Re: Takových restů bude u nás dost.

Ten Damajka Recycling s.r.o. byla teda fakt hustá komunistická firma!

0/0
16.5.2011 11:48

Najdete na iDNES.cz