Olomoucký festival Beerfest láká na pivní speciály i oblíbené kapely

  17:09aktualizováno  17:09
Olomoucký Pivní festival, největší akce svého druhu na Moravě, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků, vypukne už ve čtvrtek. Na Korunní pevnůstce nedaleko historického centra láká k ochutnávce pivních speciálů bezmála třicítka pivovarů. Od těch velkých až po minipivovary.

Návštěvníci olomouckého pivního festivalu se mohou těšit také na speciály, které pro ně připraví velké i malé pivovary. Ilustrační snímek | foto: Libor TeichmannMF DNES

Třináctý ročník Beerfestu potrvá od čtvrtka do soboty. Svátek pivařů okoření doprovodný program nabitý celou řadou populárních českých i slovenských kapel, mezi nimiž nechybí taháky jako Wohnout, Xindl X, Polemic, Skyline, Buty, Mig 21 nebo třeba punková legenda Visací zámek.

"Třídenní festival a dvě hudební scény zaplní program sestavený napříč hudebními žánry tak, aby si každý návštěvník vybral svou oblíbenou kapelu. V programu naleznete ska, punk, rock, tvrdý rock i metal," uvedl hlavní organizátor festivalu Pavel Spálený a prozrazuje letošní novinku - snížené vstupné.

Po první vlně předprodeje čtyř tisíců lístků za 95 korun se zaprášilo, v nabídce byly i vstupenky za 130 korun. Na místě pak lidé zaplatí o dvacetikorunu víc.

"Největší zájem je tradičně o pátek, kdy se očekává největší nápor návštěvníků," podotkl Spálený. Ten den na Korunní pevnůstce zahrají hvězdy jako Mig 21, Zrní a navíc No Name, Rybičky 48, Sto zvířat či trashmetaloví Hentai Corporation.

Zkuste speciály, kvasnicová i ochucená piva

Ani letos nezklame Beerfest milovníky pivních speciálů. Na výběr bude "rodinné stříbro" desítek pivovarů, na své si přijdou jak příznivci velkých značek, které mohou zájemci ochutnat po celý rok, tak i ti, kteří preferují novinky a experimenty, které jim jinde než na Beerfestu nenačepují. Na výběr budou i oblíbená vícestupňová či kvasnicová piva a stále oblíbenější druhy s ovocnými příchutěmi.

Pro přespolní návštěvníky je na místě připraveno i zázemí. Jednou z možností, kde přenocovat, je například Beerfest kemp, který provozuje Minigolf Olomouc. A co s autem?

"Parkovacích míst je v blízkosti areálu Korunní pevnůstky dostatečný počet, vzhledem k tomu, že drtivá většina návštěvníků dojde pěšky, neočekáváme větší komplikace s dopravou," dodal organizátor.

Pivní festival každoročně přitáhne tisícihlavé davy návštěvníků, loňský rok nebyl výjimkou.

"Pamatujeme doby, kdy tu bylo 17 tisíc návštěvníků, v minulém roce jich dorazilo zhruba deset tisíc. Pro letošek je to velmi těžké odhadnout, rozhodující slovo bude mít počasí," uzavřel Spálený a upozornil na programovou změnu - koncert kvůli nemoci odřekl Vladimír Mišík.

V areálu Korunní pevnůstky se festival bude konat již počtvrté.

Autor:

Nejčtenější

Boj v Jeseníkách: ekologové při kůrovcové kalamitě hrozí blokádou kácení

Kácet nebo ne? V rezervaci Suchý vrch v Jeseníkách se dohadují ekologičtí...

V Jeseníkách přituhuje v boji za záchranu lesů v nejcennějších partiích hor. Ekologické neziskové organizace žádají...

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

VIDEO: Ani spáru. Most ze stovek kubíků betonu dělníci vylévají naráz

Stavaři betonují nosnou konstrukci mostu na Komenského ulici v Olomouci. Most...

Dvě betonárny jedou naplno, třetí je připravená v záloze. Od brzkého rána najíždějí do centra Olomouce plné...

Lidé z Troubek načerno postavili hráz proti vodě, teď ji musejí zbořit

Stavba nového valu na místě, kde kdysi stával selský val, který rozorali...

Obyvatelé Troubek na Přerovsku musejí zbořit jednu ze dvou hrází, které si sami vybudovali na ochranu proti velké vodě....

Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik

Pneumatika

Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez...

Další z rubriky

Jaké pivo lidem chutná, ovlivnila i dřívější centrální výroba, říká sládek

Sládek a spolumajitel Hanáckého pivovaru v Olomouci Pavel Hanuštiak.

K pivu se dostal už na střední škole, pak měl sládek Pavel Hanuštiak sice vlastní recepturu, ale chyběly mu prostory, a...

VIDEO: Ani spáru. Most ze stovek kubíků betonu dělníci vylévají naráz

Stavaři betonují nosnou konstrukci mostu na Komenského ulici v Olomouci. Most...

Dvě betonárny jedou naplno, třetí je připravená v záloze. Od brzkého rána najíždějí do centra Olomouce plné...

Utři si bradu od mlíka, odepsalo ANO studentovi, autora vzkazu tají

Ilustrační snímek

Student Rudolf Brož se na Facebooku obrátil na šumperské hnutí ANO s dotazem ohledně hlasování jeho radních. Místo...

Najdete na iDNES.cz