Philips Fisio 822/825 - fotogalerie displeje

Inovovaný Philips Fisio 822/825 se na první pohled od svého předchůdce nijak neliší. Když se ale pozorněji podíváte na jeho displej, zjistíte, že umí zobrazit výrazně větší paletu barev. Nabízíme vám 40 detailních fotografií displeje.

Hlavním rozdílem mezi původním modelem Philips Fisio 820 a inovovaným modelem Fisio 822/825 je displej. Již původní verze má barevný displej, ale jen s podporou 256 barev. Novinka oproti tomu dokáže zobrazit až 4 096 barev. Rozlišení obou displejů je pak identické, 112 x 112 obrazových bodů. Samozřejmě, že novinka má displej lepší než současný model, platí o něm zhruba to samé co o displejích podobných parametrů, které nabízejí třeba Nokie 7210 a 6610, Motorola T720 a další. Naopak současný model 820 se může srovnávat s displeji Panasoniku GD67, Sagemu X5, nebo nového Siemensu S55. Fotogalerie displejů některých výše uvedených telefonů najdete na konci článku, takže můžete sami porovnávat. Všeobecně platí, že nejlepší jsou aktivní (TFT) displeje, které nabízí Samsung (T100 a T400), popřípadě i Panasonic GD87.  

Recenzi telefonu Philips Fisio 825 najdete zde.
Preview modelu Philips Fisio 822 zde.


 

V první sadě fotografií displeje Philipsu Fisio 825 jsou nejdříve tři obrázky, které najdete v přístroji již od výrobce. Obrázky lze použít jako tapety a spořiče displeje, nebo je můžete odeslat třeba pomocí e-mailového klienta, který podporuje přílohy. Na posledním fotografii je pak jediná hra, klasické rozbíjení zdi míčkem. Další hry ale lze do telefonu nahrávat.

 

Zvuk Fisia 825 (ale i 820) lze upravovat pomocí equalizéru, který nabízí pět přednastavených variant. Na čtvrté fotografii je menu fotoalba, vidíte zde, kolik různých formátů obrázků Fisio podporuje. Na poslední fotografii je EMS obrázek.

 

V další sérii fotografií je pohled na displeje, které umožňují nastavení vyzváněcí melodie, spořiče displeje a tapety displeje. Na posledním obrázku je nastavení kláves rychlého přístupu - velmi praktická funkce.

 

Čtyři náhledy na displej v pohotovostním režimu s několika verzemi tapety displeje. Hodiny a datum můžete, ale také nemusíte v pohotovostním režimu vidět. Na páté fotografii je pak nastavení barevného schématu displeje.

 

Bluetooth je velkou předností Fisia 825 (a i 820), na fotografii je menu nastavení této funkce. Dále si můžete prohlédnout menu nadstandardních funkcí, detailní kalendář, hlasový zápisník a menu nastavení hovorů. Model 822 Bluetooth nemá, také bude o tisíc korun levnější.

 

Fisio 825 disponuje celkovou vnitřní pamětí 254 kb, v menu najdete položku, kde zjistíte, kolik paměti ještě můžete využít. Na dalším obrázku je menu profilů, či menu výběru jazyka (ve finální verzi telefon samozřejmě bude podporovat i češtinu) a nakonec hlavní menu telefonu.

 

Celá předposlední série fotografií ukazuje jednotlivá menu telefonu. Popisky na horním stavovém řádku jsou dostatečně výmluvné.

 

Fisio 825 sice nedisponuje vnitřní pamětí na SMS, další funkce s nimi spjaté ale zvládne. Nechybí ani prediktivní slovník, který je i v českém jazyce, a třeba funkce rychlého vložení některých znaků do textu.

Porovnejte Philips Fisio 822/825 s přímými konkurenty na trhu:

 

Philips Fisio je z této trojice (Sagem X5 a Nokia 3510i) telefonů nejmenší a nejlehčí. Sagem se s Philipsem může v tomto směru poměřovat, Nokia vedle nich působí jako "komunikátor", kterým samozřejmě není. Jako jediná ale umí MMS, i když Sagem chystá inovovanou verzi X5 s podporou této funkce. Philips na druhou stranu u modelu 825 nabízí Bluetooth a jak tato verze, tak především verze 822 je levnější než oba konkurenti. 

  

Philips má jako jediný baterii integrovanou do zadního krytu. Nokie a Sagem mají kryty výměnné, Philips nikoliv. Boky telefonu Nokia pak ještě bláznivě svítí. Design Philipsu a Sagemu je výrazně decentnější, Nokia je se bude líbit teenagerům, konkurenti se zavděčí konzervativnějším zákazníkům.

Recenzi telefonu Philips Fisio 825 najdete zde.

Preview modelu Philips Fisio 822 zde.