Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

LG B2050 - stříbrný nanuk do horkého léta

T-Mobile zařadil do své nabídky levný model LG B2050. Telefon svým tvarem připomíná nanuk a dalo by se napsat, že nemá ani o moc víc funkcí. Přesto je to za 2300 korun zajímavý model, který stojí za pozornost všech mobilních začátečníků.

V červnu zařadil T-Mobile exkluzivně do své nabídky nový model od korejského výrobce LG. Jedná se o typ LG B2050 a operátor jej prodává za  lidovou cenu 2299 korun v Twist sadě. Cena samozřejmě odpovídá vybavení, a tak nečekejte "vymoženosti" jako fotoaparát, e-mail nebo Javu. Přesto vám LG B2050 nabídne elegantní tenký design a celkově příjemný vzhled.

Podobné telefony vás sice neohromí výbavou, ale jsou trhy, kde mohou rozhodnout o úspěchu výrobce v příštích několika letech. Jedná se zejména o jihovýchodní Asii, Jižní Ameriku a Afriku. Cena superlevných modelů by měla během několika let klesnout pod 30 euro (přibližně 900 Kč) a nejvíce se zatím této hranici blíží Motorola.   

B2050 B2050 B2050
LG B2050 a jeho extravagantní dvojče model B2100

Vzhled – vypadá chytřejší než je

Pokud dáte na první dojem, tak u vás nové LG zcela jistě zaboduje. Vypadá totiž opravdu dobře a na první pohled byste neřekli, že se jedná o výrobek nejnižší cenové kategorie. Tenký a lehoučký (73 g) přístroj klasické konstrukce je vyvedený v elegantní stříbrno-černé kombinaci. S rozměry 104 × 43 × 16 mm se vám bude opravdu pohodlně nosit v kapse u kalhot.

B2050

K žádné revoluční změně nedošlo, a tak je displej umístěn na přední straně telefonu. Nachází se v černém rámečku v horní části přístroje spolu s logem výrobce. Zřejmě pro méně důvtipné nebo barvoslepé uživatele se nad displejem vyskytuje ještě nápis "colour display". Černý rámeček je od zbytku přístroje oddělen lesklou plochou zasahující mezi kontextové klávesy. Na ní najdeme těsně pod horní hranou reproduktor.

B2050 B2050 B2050

Klávesnici je vyhrazena spodní část.  Rozložení jednotlivých tlačítek nevybočuje ze zaběhnutého standardu. Numerická část klávesnice je umístěna vespod a nad ní našly své místo funkční klávesy. Dvě kontextová a dvě tlačítka pro ovládání hovorů jsou umístěny po stranách. Uprostřed se nalézá křížové tlačítko a pod ním tlačítko pro mazání. Klávesy jsou poměrně malé a trochu tužší, takže lidé s většími prsty budou mít s psaním zpočátku problémy - lze si na to ovšem časem zvyknout. Celá klávesnice je podsvícena modře.

B2050 B2050 B2050

Na fotografiích je vidět, že na bocích telefonu toho příliš nenajdeme. Jediným rušivým elementem je zde konektor pro připojení sluchátek na levé straně. Na spodní části se nachází systémový konektor spolu s miniaturním otvorem k mikrofonu. Na vrchní části najdete poutko pro zavěšení na krk.

B2050 B2050 B2050

Zadní strana je již celá černá. V horní třetině se krčí dvě gumové krytky. Pod první se ukrývá šroubek a druhá chrání konektor pro připojení externí antény. Zbytek zadní strany zabírá kryt baterie s logem a webovou adresou výrobce. Použitý akumulátor Li-ion s kapacitou 850 mAh nás příjemně překvapil. Vydržel bez nabití přes čtyři dny provozu.

Displej a menu - na slunci si nepočtete

Jednou z předností tohoto modelu je bezpochyby displej o rozměrech 128 x 128 pixelů, který umí zobrazit až 65 tisíc barev. Je sice pasivní, ale překresluje se velice rychle a i barvy se zdají velmi kontrastní. Na prudkém letním sluníčku budete sice mít velké problémy zjistit, co se zrovna na obrazovce odehrává. To je ale neduh mnoha telefonů i vyšší cenové kategorie.

Do hlavního menu se dostaneme z úvodní obrazovky stiskem levé kontextové klávesy. Jednotlivé položky menu jsou uspořádány do řady. Lze se mezi nimi pohybovat pomoci ovládacího kříže, popřípadě stiskem čísla dané záložky. Všechny položky reprezentují velké animované ikonky.

B2050 B2050 B2050

Pro potvrzení výběru slouží levé kontextové tlačítko, které vás odešle do textového podmenu. To je bohužel zpracováno podobně jako u Samsungů - pokud je popis položky delší a nevejde se na obrazovku, je třeba na něj najet kurzorem. Text pak začne rolovat a odhalí se postupně celý nadpis. Tento systém nám vadil např. u menu přijaté zprávy, na které musíte najet, abyste se dozvěděli, kolik že jich vlastně máte přijatých.

Na úvodní obrazovce můžete pro rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím použít ovládací kříž. Stiskem doprava se dostanete do editoru textových zpráv, stisk doleva slouží k výběru profilu. Směr dolů vás zavede do telefonního seznamu a opačný směr pak do oblíbených položek, které si můžete sami nastavit.

Telefonování – slyšíš mě?!

Do adresáře se lze dostat stiskem pravé kontextové klávesy na úvodní obrazovce nebo již výše uvedeným způsobem pomocí křížového tlačítka. Ke každému z 200 možných kontaktů lze přiřadit až tři telefonní čísla, faxové číslo a adresu elektronické pošty. Pro lepší přehled je k dispozici sedm skupin volajících. Vyhledávat kontakty můžete dvěma způsoby. Přímo v seznamu funguje stisk prvního (pouze prvního) písmena, případně můžete v menu zadat hledaný řetězec znaků. Nutno dodat, že ani jeden ze způsobů není zrovna nejrychlejší.

B2050 B2050 B2050

Přístroj nabízí šest profilů, které si můžete upravit podle vašich potřeb. K dispozici je poměrně zajímavý výběr 32 vyzváněcích melodií a zvuků. Telefon podporuje polyfonní melodie až se 40 hlasy. Pokud vás žádná z dostupných melodií nezaujme, nechybí povinné vibrační vyzvánění. Hlasitý odposlech a jiné sofistikovanější hlasové funkce přístroj nepodporuje.

B2050 B2050 B2050

Absenci hlasitého odposlechu bychom výrobci v této cenové kategorii samozřejmě odpustili, ale ani samotné telefonování není žádný med. Reproduktor je dostatečně hlasitý, ale kvalita zvuku je podprůměrná. Ne, že by nebylo rozumět vůbec, ale zvuk není zcela čistý. Zejména vaši známí a lidé, se kterými si budete volat, nebudou z vaší mobilní novinky dvakrát nadšení.

Zprávy - klávesnice je trochu tuhá

Paměť telefonu pojme až 200 příchozích zpráv. Psaní textovek vám usnadní česká T9. Slova se zobrazují s českou diakritikou, ale telefon jí při odesílání ořeže, a tak nedochází ke zkracování zpráv. Pokud však dáváte přednost klasickému psaní, potěší vás, že T9 lze trvale vypnout. Při psaní zprávy se na displeji zobrazuje počet napsaných znaků a také do kolika SMS se váš text rozdělí.

B2050 B2050 B2050

Příjemná je možnost výběru velikosti písma a dokonce si můžete zvolit i styl (tučné, kurzíva, atd..). SMS lze najednou poslat až šesti příjemcům. Kromě textovek přístroj podporuje i odesílání a příjem MMS. Jejich tvorba je snadná a stejně jako u SMS je lze poslat šesti lidem. E-mailového klienta byste u tohoto modelu hledali marně.

Organizace a data – napoprvé zaspíte

LG umožňuje mít nařízených až pět budíků. U každého lze nastavit čas, počet opakování a melodie. Nepříjemné je, že budíku se nedočkáte, pokud budete mít přístroj vypnutý.V telefonu je k dispozici i  kalendář, který však dovoluje uložit pouze 20 záznamů. Na výběr je plánovač se zvukovým upozorněním nebo jednoduchá poznámka. Mezi další obligátní funkce se řadí kalkulačka, hlasový záznamník či převodník jednotek.

B2050 B2050 B2050

Z datových funkcí je zde k dispozici WAP. Ten si můžete vychutnat přes GPRS třídy 10 (4+2) i přes vytáčené připojení. Pod záložkou Hry se ukrývají Horečka Haloween a Akční život. Ač to z názvu moc nevyplývá, horečka Haloween je docela podařená logická hra. Akční život je soubor primitivních her, ve kterých si můžete vyzkoušet různé disciplíny. Na výběr je třeba jízda na skútru nebo vrh televizí na dálku.

B2050 B2050 B2050 

Závěr - povedený low-end

Čeští spotřebitelé se zatím na asijské výrobce mobilních telefonů obracejí zejména kvůli véčkům. V kategorii, kam spadá dnes recenzovaný telefon, dávají spíše přednost u nás zavedenějším evropským značkám. To však nemusí platit nadlouho, pokud se vývoj bude ubírat směrem, který naznačilo LG B2050. Výrobce se sice neubránil několika chybičkám, nicméně elegantní design v kombinaci s velmi příznivou cenou vytváří zajímavý produkt, který by neměl uniknout pozornosti mobilních začátečníků.

Fotogalerie

B2050 B2050 B2050

B2050 B2050 B2050 

B2050 B2050 B2050

  • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Samsung dostal pořádný políček hned po premiéře klíčového modelu

V podstatě hned po premiéře skládacího modelu Z Fold 6 dostal Samsung pořádný políček od konkurenta. Honor totiž představil skládačku Magic V3, která je podstatně tenčí a výbavou se Samsungu vyrovná....

16. července 2024  7:02

Ultra chytré hodinky od Samsungu mají jasného soupeře

Novinky ze série chytrých hodinek od Samsungu jsou dvě, avšak co se pozornosti týče, jedna z nich má jasně navrch. Výrobce totiž vedle klasického modelu Watch 7 uvedl úplnou novinku s označením Watch...

12. července 2024

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Operátoři lákají na letní data. Současné zákazníky ovšem vesměs opomíjejí

Premium

Slunečné počasí a vysoké teploty přímo vybízejí k pobytu v přírodě. Ať už trávíte čas u vody nebo v lesích ve stínu stromů, pravděpodobně je vám stálým společníkem mobilní telefon. Toho si jsou...

13. července 2024

Samsung dostal pořádný políček hned po premiéře klíčového modelu

V podstatě hned po premiéře skládacího modelu Z Fold 6 dostal Samsung pořádný políček od konkurenta. Honor totiž představil skládačku Magic V3, která je podstatně tenčí a výbavou se Samsungu vyrovná....

16. července 2024  7:02

Letní slevy: výprodej pixelů, žhavá Motorola a levnější Apple Watch

Samsung startuje prodej svých smartphonů s ohebnými displeji s tradičními výkupními bonusy i dalšími pobídkami. Ale i řadu dalších smartphonů lze teď v červenci pořídit s výraznou slevou. Ceny srazil...

16. července 2024

Vodafone slaví čtyřicítku. V Česku letos dosáhl plnoletosti

Psal se rok 1984, když britská elektronická společnost Racal Electronics Plc oznámila název své přenosné a mobilní veřejné telekomunikační služby. Stalo se tak na březnové mediální konferenci v...

15. července 2024  6:57

Takový výhled na Prahu jen tak mít nebudete. Je od BTS u mostecké věže

Redakční putování po zajímavých pražských bétéeskách nás tentokrát zavedlo na opačný břeh Vltavy než doposud, shlíželi jsme tak na střechy malostranských budov. Jeden z pražských vysílačů operátora...

15. července 2024

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...