Špičkové samsungy oslabí prodeje iPhonů, předpovídá známý analytik

  20:07aktualizováno  20:07
Samsung nedávno uvedl na trh svou vrcholovou modelovou řadu Galaxy S10, a brzy by tak měly být známy nějaké statistiky odbytu. Svou předpověď již zveřejnil známý analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého má tato modelová linie zaděláno na úspěch.

Samsung Galaxy S10 5G | foto: Luděk Vokáč, iDNES.cz

Přední analytik, který svými předpověďmi už mnohokrát prokázal přístup k zákulisnímu dění v Applu, se v nejnovější zprávě investorům věnuje právě modelové linii S10 od Samsungu.

Fotogalerie

Analytik úspěchu nových špičkových samsungů věří, svůj původní odhad jejich předpokládaného odbytu totiž zvýšil přibližně o 30 procent. Zatímco v dřívější zprávě mluvil o 30 až 35 milionech, nyní jako reálný letošní odbyt uvádí 40 až 45 milionů kusů.

A vyjmenoval i několik činitelů, které by Samsung mohly k takovému úspěchu dovést. Je mezi nimi očekávaná velká poptávka kupujících po špičkových přístrojích, nejrůznější programy nákupu novinek protiúčtem s využitím stávajícího smartphonu nebo silná poptávka v Číně.

A právě zájem o Galaxy S10 v největším světovém odbytišti smartphonů je překvapivý, neboť právě Čína byla dle šéfa firmy Tima Cooka hlavním činitelem výrazného propadu prodejů iPhonů v závěrečném kvartálu loňského roku, meziročně totiž poklesly o výrazných 15 procent (více v článku: Apple má velkým problém. iPhony se neprodávají).

Přestože jsou iPhony i Galaxy S10 po stránce výbavy přístroje téže - nejvyšší - kategorie, cenová politika hraje ve prospěch Samsungu. S10+ se 128GB rozšířitelnou pamětí stojí 26 tisíc korun, naproti tomu nejlevnější iPhone XS Max vyjde na necelých 30 tisíc.

Za ty ovšem dostanete verzi s jen 64 GB velkým úložištěm, což je dnes vnímáno jako opravdu minimální velikost. A bohužel je to konečná, paměťovku do iPhonu nedostanete. 

Levná verze i monstrum s obří pamětí. Samsung představil jubilejní S10

Samsung Galaxy S10+

V některých směrech unikátní výbava

Jako důležitou ingredienci receptu na úspěch Kuo označuje také špičkové parametry zejména vrcholových verzí řady. Krom aktuálně nejsilnějšího vlastního procesoru je to zejména zcela nový ultrazvukový snímač otisků prstů nebo trojitý hlavní fotoaparát. Zaujalo i bilaterální bezdrátové nabíjení.

Právě ultrazvukový snímač v displeji a fotoaparát s trojicí objektivů budou podle Kuoa hlavní důvody, proč nakupující dají před aktuálními iPhony mnohdy přednost právě novým samsungům.

Apple sice letos také uvede novinky s obdobným fotoaparátem, ovšem nové iPhony budou v prodeji až koncem září a do té doby zůstane Samsungu konkurenční výhoda, kterou by mohl přetavit v rekordní odbyt své současné vrcholové řady. 

Mohlo by se to povést, neboť desátá edice Galaxy S je vůči předchůdci skutečně zbrusu novým smartphonem a nikoli jen přístrojem mírných inovací, jako tomu bylo při srovnání S8 a S9. Pokud se předpověď analytika vyplní, pak by se odbyt nejvyšší modelové řady od Samsungu mezigeneračně zvýšil o 30 až 40 procent. 

Nutno ovšem doplnit, že ani tato optimistická čísla nebudou stačit k tomu, aby samotná řada S10 prodejně předčila iPhony. Přestože Apple v závěru roku meziročně oslabil, stále prodal přes 66 milionů iPhonů, přičemž bezpochyby nejméně třetinu prodejů zajistilo trio XS, XS Max a XR. A to se trojici modelů řady S10 zcela jistě nemůže podařit. 

 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Firmu raději zavřu, než se podílet na špionáži, tvrdí zakladatel Huaweie

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Žen Čeng-fej

Společnost Huawei nadále odmítá, že by vůbec kdy byla čínskou vládou požádána o špionáž. Zdůrazňuje, že se na ničem...

Luxusní značka vymyslela, k čemu je displej od výrobce ošklivého mobilu

Luxusní kabelka Louis Vuitton má v sobě zabudované dva ohebné displeje

Ohebné displeje jsou horkým zbožím, které chce proniknout hned do několika různých tříd produktů. Svou cestu si našel...

Najdete na iDNES.cz