Notebook za čtyři tisíce? T-Mobile vám ho nabídne, avšak s úvazkem

aktualizováno 
Operátor T-Mobile včera představil novou nabídku, ve které můžete získat notebook Acer již od čtyř tisíc korun. Nabídka je vázána na službu mobilního internetu s dvouletým úvazkem, přesto nemá na českém trhu konkurenci. Vyplatí se o ní uvažovat?

Acer Extensa 5220 | foto: Neznámý

Mobilní internet je v poslední době velmi žádaný a na trhu lze nalézt v tomto segmentu nemalý konkurenční boj. T-Mobile si je situace velmi dobře vědom, a proto se snaží svou službu Internet 4G podpořit všemi možnými způsoby. Jedním z nich je i notebook za pouhé 4 tisíce.

Tuto speciální nabídku mohou využít noví i stávající zákazníci od 4. října na všech značkových prodejnách T-Mobile. Zde mohou získat notebook Acer Extensa 5220 a 4G Combi kartu již za 3999 korun včetně daně.

Nepřímá úměra - čím méně, tím více...

Zcela mobilní přístup k internetu je možné využít s libovolným z Internet 4G tarifů. Zvýhodněných cen lze však dosáhnout jen v případě dvouletého úvazku. Výše uvedená cena se navíc týká jen tarifu Internet 4G Premium, u nižších verzí je dotace operátora menší.

U verze Standard zaplatí zákazník při stejných podmínkách 8999 korun, základní tarif  Basic si za nový notebook s 4G Combi kartou vyžádá 12999 korun. Tato mimořádná akce platí do konce letošního roku.

"Řada lidí uvažuje o pořízení počítače a internetového připojení, ovšem obavy z technického zprovoznění hrají svou roli," říká Martina Kemrová z T-Mobile a dodává: "Proto jsme připravili kompletní balíček, takže i méně zkušení uživatelé si již nemusí dělat starosti s jakýmikoliv instalacemi, ihned po nákupu mohou začít surfovat."

Internetový tarif Cena notebooku včetně Combi karty Měsíční paušál
Internet Premium 3 999 1188,81 
Internet Standard 8 999 831,81
Internet Basic 12 999  474,81

Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH

(Ne)obyčený notebook

Nabízený notebook Acer Extensa 5220 je postaven ve speciální konfiguraci dostupné pouze u T-Mobile, oproti standardní podobě disponuje technologií Bluetooth a dvojnásobnou pamětí RAM (1GB). Cena za notebook plus datovou kartu je konečná. Zákazník při uzavření smlouvy složí zálohu dle výše zvoleného tarifu, která mu bude po třech měsících automaticky vrácena.

Notebook je vybaven originálním operačním systémem Windows Vista Home Basic a mnoha dalšími programy, jako například antivirovým programem AVAST! 4 Home Edition, komunikačním softwarem web'n'manager či 60denní zkušební verzí Microsoft Office 2007 a dalšími aplikacemi. Notebook podporuje technologii Wi-Fi a nechybí zapisovací DVD mechanika. Velikost pevného disku je 80 GB.

V přenosném počítači je již nainstalována podpora 4G Combi karty, která umožňuje mobilní připojení k internetu pomocí technologií UMTS TDD, EDGE a GPRS.

Vyplatí se?

Na volném trhu je přístroj k sehnání od 11 tisíc korun, v takovém případě však neobsahuje operační systém, má pouhých 512 MB RAM paměti a nenabízí již zmíněnou bezdrátovou technologii Bluetooth. Navíc T-Mobile v rámci ceny nabízí i datovou kartu, jejíž hodnota také není zanedbatelná. Pokud tedy uvažujete o mobilním internetu, dotovaný notebook se vám rozhodně vyplatí.

Během dvouletého úvazku nezaplatíte za notebook nic navíc. Podstatná je pouze počáteční investice, jejíž výše se řídí zvoleným internetovým tarifem. Tím se T-Mobile odlišuje od konkurenční nabídky operátora O2, který k poplatkům za internetové připojení připočítává i splátky za pořízený notebook. - více zde

Počítač však rozhodně nepatří k výkonové špičce. Proto uspokojí jen méně náročné uživatele, kteří si chtějí primárně pořídit mobilní připojení k internetu. Pro takové zájemce je však nabídka T-Mobilu bezkonkurenční. Pamatovat se vyplatí i na to, že nabízený notebook nepatří zrovna mezi ryze mobilní zařízení - jeho váha je 2,8 kg a velikost 360 × 267 × 30,3-43 mm.

Autor:
 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Za nejdražší Samsung S10 pořídíme dva nejlevnější a ještě zbude

Možné podoby různých verzí Samsungu Galaxy S10

Samsung nastaví s novou řadou Galaxy S10 promyšlenu strategii. Nový model nabídne v několika verzích, aby si ho mohlo...

Další z rubriky

Snadný nástup 5G v Česku je v ohrožení. Kvůli varování před Huaweiem

Značka Huawei na veletrhu Consumer Electronics Show v Šanghaji

Varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před bezpečnostní hrozbou v souvislosti s...

Vánoční SMS skomírají. Češi si stále častěji přejí přes internet

Ilustrační snímek

Tuzemští mobilní operátoři zveřejnili statistiky ze Štědrého dne a hlásí rekordní datový provoz. Počty odeslaných SMS a...

Češi spotřebovali na silvestra rekordní množství dat a více volali

Provoz v mobilních sítích Silvestr 2018

Po letech poklesů a stagnace Češi na silvestra volali více než loni. Počet SMS zůstal stejný a o MMS zájem poklesl,...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz