Plastová zbraň, kterou lupič mířil na prodavačku.

Plastová zbraň, kterou lupič mířil na prodavačku. | foto: PČR

Recidivista přepadl trafiku v Novém Boru, pistoli si koupil v hračkářství

  • 12
Recidivista ozbrojený plastovou pistolkou přepadl na začátku dubna trafiku v Novém Boru na Českolipsku. Od vystrašené prodavačky dostal 800 korun. Ze svého lupu se ale dlouho neradoval, během několika dní ho dopadli policisté.

Muž přepadl trafiku v Husově ulici v sobotu 10. dubna kolem půl jedenácté dopoledne. Na sobě měl tmavé oblečení, přes hlavu nataženou kapuci, dolní část obličeje skrýval pod nákrčníkem.

„Když došel k prodejnímu pultu, namířil na čtyřiapadesátiletou prodavačku pistoli. Hlaveň směřovala na břicho. Lupič na ženu křičel, ať mu dá peníze, což také v obavě o svůj život udělala a na pult hodila bankovky v celkové hodnotě 800 korun. Ty pachatel popadl a z trafiky utekl, aniž by ženě ublížil,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Trafikantka po přepadení zavolala policii.

Kriminalisté pachatele brzy vypátrali, zadrželi ho deset dní po loupeži. „Jedná se o již šestkrát soudně trestaného majetkového recidivistu, který nemá stálé bydliště ani zaměstnání. K loupeži, ke které se při výslechu přiznal, ho podle jeho slov dohnala finanční tíseň,“ zmínila Baláková. 

Dvaatřicetiletý muž policistům také přiznal, že neloupil se skutečnou zbraní, ale s hračkou. Dětskou plastovou pistolku pořídil za šedesát korun. Na dotaz kriminalistů, kde pistolku zakoupil, neboť jsou hračkářství vládou uzavřená, neodpověděl. Prý si to nepamatuje.

„Tato plastová pistole je pro laika, obzvlášť v emočně vyhrocené situaci, se skutečnou pistolí snadno zaměnitelná,“ potvrdila Baláková.

Soud obviněného muže poslal do vazby, za loupež mu hrozí až deset let vězení.