Eliška z Nemocnice není plochá

  10:49aktualizováno  10:49
V úplném obležení lovců autogramů se v pondělí večer ocitli protagonisté seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Ladislav Frej, Andrea Čunderlíková či Bára Hrzánová. Herci totiž v rámci slavnostního křtu v pražském Paláci knihy Luxor podepisovali stejnojmennou knihu scénáristy Petra Zikmunda, která v těchto dnech vstupuje na pulty tuzemských knihkupectví.
Podívejte se do fotogalerie ze slavnostního křtu.

"Petr Zikmund se utkal s legendou (Jaroslavem Dietlem) a obstál se ctí. Chtěla bych té knize popřát vše dobré, aby své čtenáře chytla hned na první stránce a pustila je až na poslední," řekla Magdalena Dietlová, manželka zesnulého autora prvních dvou sérií divácky úspěšného seriálu, která byla jednou ze dvou kmotrů nové publikace.

Tím druhým byl iniciátor celého projektu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Borek Severa, který před časem získal souhlas Magdaleny Dietlové  jako dědičky práv na seriálové postavy.

"Bylo to těžké přemluvit paní Magdalenu k novému pokračování Nemocnice. Nakonec se to podařilo a myslím, že s výsledkem jsme oba spokojeni," uvedl Severa.

Sám autor knihy však nebyl příliš sdílný: "Myslím, že já jako autor o té knize moc mluvit nemohu. Smrdělo by to samochválou," řekl skromně Zikmund.

Slavnímu křtu byly vedle známých herců přítomny také dvě úplně nové tváře, které v seriálu představují mladé milence Elišku Královou (Zuzana Dřízhalová) a Hynka Klobouka. Seriálový benjamínek ortopedického oddělení v nemocnici v Boru Hynek Klobouk alias Radek Zima byl také moderátorem akce.

Ukázku z knihy Nemocnice na kraji města po 20 letech najdete ZDE

"Za celý svůj život jsem až do natáčení nové Nemocnice potkal tři Hynky. Prvním z nich byl můj hrdina, druhým režisér Hynek Bočan a třetím manžel mojí seriálové partnerky Hynek Dřízhal. Musím o Zuzaně říci, že se mi s ní velmi dobře spolupracovalo. Jsem moc rád, že si autoři pro tyto nové postavy vybrali zrovna nás dva," vysekl Dřízhalové poklonu Zima.

Své sympatie k Zuzaně Dřízhalové před časem vyslovil i Zikmund: "Při konkurzu byla moc milá a sympatická, měla hezké uhrančivé oči a nebyla zrovna plochá."

Pondělního křtu nové knihy Petra Zikmunda Nemocnice na kraji města po 20 letech se zúčastnili Bára Hrzánová, Zuzana Dřízhalová, Andrea Čunderlíková a na obálce knihy i Josef Abrhám.

Doktorka Machovcová alias Bára Hrzánová a Eliška Králová neboli Zuzana Dřízhalová s úsměvem pózují fotografům při pondělním křtu knihy Petra Zikmunda Nemocnice na kraji města po 20 letech.

"S Abrhámem já se fotit nebudu, na tom plakátu jsem měl být já," postěžoval si v žertu Ladislav Frej ve společnosti Báry Hrzánové a Zuzany Dřízhalové.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

RECENZE : Německý Švejk čelí bestialitě a baví zimního krále

Spisovatel Daniel Kehlmann

Třicetiletá válka a Tyll Enšpígl – jde to dohromady? Jedna znejbestiálnějších řeží v lidských dějinách a zlomyslný...

Tichá srdce vypráví o Kábulu po 11. září. Autorka jej sama zažila

Spisovatelka a novinářka Gwen Floriová

Americký manželský pár se po 11. září 2001 vydává do Kábulu pomáhat afghánským ženám. To je ústřední linka knihy Tichá...

J. K. Rowlingová se vrací pod pseudonymem. Vyjde krimi Smrtící bílá

Spisovatelka J. K. Rowlingová

Totožnost britského spisovatele Roberta Galbraitha zůstala po vydání debutu pro veřejnost skryta pouze na pár minut....

Najdete na iDNES.cz