VIDEO: Tam-Tam Orchestra pokřtí DVD k deseti letům své existence

  • 0
Po roce se do pražského Paláce Akropolis 14. dubna vrátí soubor milovníků rytmů nazvaný Tam-Tam Orchestra. Skupina zde se svými hosty pokřtí koncertní DVD a CD. Podívejte se na ukázku, která vznikla loni v dubnu ve stejném klubu k desátému výročí působení skupiny na hudební scéně.

Ve středu by se stejně jako před rokem mělo na na pódiu sejít kolem třiceti hudebníků, tanečníků i žáků pražské školy samby a jejich hostů. "Je to velký a náročný koncert, který se nedá dělat moc často. Půjde o velké dobrodružství, o kvalitě vystoupení totiž rozhoduje spousta faktorů," řekl propagátor brazilské, kubánské a africké hudby Miloš Vacík.

Tam-Tam Orchestra

Tam-Tam Orchestra (Tereza Vacíková)

Tam-Tam Batucada

Tam-Tam Batucada (vlevo v popředí Miloš Vacík)

Skupina loni vydala své v pořadí třetí album Sambista. Název je označením člověka žijícího sambou, v písních se prolínají dva Vacíkovy projekty - Tam-Tam Orchestra a čistě bubenický Tam-Tam Batucada. Brazilské samby a rytmy Kuby i západní Afriky doplňuje zpěv podbarvený hrou na brazilský strunný nástroj zvaný cavaquinho.

Vacík spolupracoval s mnoha známými muzikanty, například Michalem Pavlíčkem, Michaelem Kocábem, Janou Koubkovou, Idou Kelarovou, Petrem Hapkou, Milanem Svobodou či Hanou Hegerovou. V poslední době se zúčastnil i projektu Vivaldianno houslisty Jaroslava Svěceného a bývalého člena skupiny Lucie Michala Dvořáka.

Tam-Tam Orchestra

Základem měnící se sestavy Tam-Tam Orchestra je vedle Vacíka jeho manželka a zpěvačka Tereza Vacíková, která zároveň jako jedna z mála žen v České republice hraje na perkuse všeho druhu i na cavaquinho.

Tam-Tam Orchestra Vacík založil v roce 1999 s představou, že bude prezentovat hudbu čerpající převážně z brazilských, kubánských a afrických rytmů. V té době již byl uznávaným hudebníkem se zkušenostmi ve formacích jako Šum svistu, Sluneční orchestr, Laura a její tygři, Pražský Výběr, Kontraband a Afro-Latin Band.

První album s názvem Tam-Tam Orchestra skupině vyšlo v roce 2000, o pět let později následovala nahrávka Rytmikon. Tam-Tam Orchestra je možné slyšet v klubech, na festivalech i různých městských slavnostech. Více informací se nachází na www.tamtam-orchestra.cz.