Umělci podpořili lidi bez přístřeší

  15:12aktualizováno  15:12
Velkolepý návrat na kocertní pódia oslavil v pátek zpěvák Daniel Hůlka. Pětatřicetiletý umělec po delší odmlce vystoupil v pátek v pražské T-Mobile Aréně v rámci benefičního večera pro Projekt Šance, který pomáhá dětem a mladým lidem žijícím bez domova. Společně s ním zazpívali i další hvězdy české popové scény v čele s Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Ivanem Hlasem, Darou Rolinc a Boldym.

Na koncert si v mrazivém podzimním večeru našlo cestu kolem deseti tisíc lidí. Diváci měli možnost se prostřednictvím krátkých textových zpráv zapojit do charitativní akce.

Zároveň pro ně pořadatelé připravili tipovací soutěž o byt v hodnotě půldruhého milionu korun, automobil Peugeot 206 a řadu dalších cen. Večer moderovali Martin Dejdar a Ivan Vodochodský.

"Jsem rád, že se vás tu sešlo tolik, a že společně můžeme podpořit dobrou věc," přivítal fanoušky Hůlka, jehož výstup předcházel slavnostnímu předání šeku v hodnotě milionu korun řediteli Šance Laszló Sümeghovi.

"Nikdy jsem se sice neocitl na okraji společnosti, ale několik životních krizí jsem už prožil. Po jejich překonání to člověka vždycky posílí, stačí se jen včas probrat," odpověděl Hůlka na Dejdarovu otázku, zdali se někdy ocitl v situaci, kdyby byl bez přístřeší a zájmu okolí.

To Kamil Střihavka má zkušenosti mnohem bohatší: "Musím říci, že se mi to jednou stalo. Bylo to v době, kdy jsem se vrátil z vojny. Tehdy mi rodiče našetřili nějaké peníze, abych měl pro začátek, než se někde uchytím. Za celou apanáž jsem koupil hudební aparaturu. Když to fotr zjistil, vyhodil mě z baráku a já jsem půl roku musel přespávat na nádražích, po známích a v práci. Nerad na to vzpomínám."

Daniel Hůlka v poslední době vzhledem k zaneprázdnění při zkoušení muzikálů zanedbával. V současné době účinkuje v Bídnících, na 3. listopad se chystá premiéra dalšího muzikálu Excalibur.

Po T-Mobile Aréně čekají zpěváka ještě samostatné koncerty: 2. prosince v pražském Bránickém divadle, o devět dní později v Pardubicích a předvánoční miniturné zakončí 12. prosince v Přerově.

Nové album, na kterém Hůlka pracuje s muzikantem Michalem Pavlíčkem, by mělo vyjít začátkem příštího roku. Jeho ústřední skladbou být zatím utajovaný duet s Lucií Bílou, jenž spolu natočili pro televizní show "Lucie na bílo".

Podle samotného zpěváka bude album revoluční změnou v dosavadním repertoáru: "Bude to syntéza klasického symfonického orchestru a moderního zvuku. Měl jsem delší dobu chuť něco podobného udělat a v mém vydavatelství přišli s tím, že by bylo ideální oslovit právě Michala Pavlíčka."

Před Vánocemi chce jetě Hůlka odjet na několikaměsíční cestu po Asii. Známý dobrodruh, který začátkem léta při cestě po Latinské Americe po pádu z dvacetimetrové výšky málem vykrvácel, se v exotických krajích hodlá zdržet až do konce února.

" Zatím jsem ještě nenašel lepší odpočinek než vyrazit na cesty. A navíc si myslím, že víc času ještě pořád věnuju práci než cestování. Až to bude obráceně, tak na tom buď budu už hodně dobře, nebo to naopak bude hodně blbý," uzavírá.

Daniel Hůlka se narodil uprostřed tzv. Pražského jara, 1. června 1968. Po absolvování konzervatoře v Praze začal svoji pěveckou kariéry v operních představeních divadel J.K. Tyla v Plzni, F.X. Šaldy v Liberci a Městském divadle v Ústí nad Labem.

Hostoval též v Národním divadle v Praze, kam se před časem vrátil ve hře Don Giovani od Wolganga Amedea Mozarta. Raketový vzestup popularity zaznamenal po přijetí hlavní úlohy v muzikálu Dracula, kde alternoval s Danielem Landou.

V roce 1997 získal Stříbrného slavíka a vydal první album, jehož producentem byl Karel Svoboda. Od té doby natočil další tři sólová alba a hrál například v muzikálech Monte Cristo či Mise.

Dara Rolins v pražské T-mobile Areně.

Dara Rolins v pražské T-mobile Areně.

Martin Dejdar (vpravo) byl mezi umělci, kteří 24. října vystoupili v pražské T-mobile Areně na benefičním koncertu ve prospěch Domu šance pro děti a mladé lidi žijící na ulici. Akci pořádalo občanské sdružení Projekt Šance.

Na benefičním koncertu v pražské T-Mobile Areně mohli 24. října diváci pomocí krátkých textových zpráv podpořit projekt Šance ve prospěch Domu šance pro děti a mladé lidi žijící na ulici.

Autoři:

Nejčtenější

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Zemřel herec Jaroslav Kepka, hrdina pohádky Rumplcimprcampr

Jaroslav Kepka v pohádce Rumplcimprcampr (1997)

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka, známý mimo jiné z pohádek Rumplcimprcampr či Nesmrtelná teta. Zprávu...

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Další z rubriky

OBRAZEM: Už bez masek. Drsňáci Hollywood Undead se nebojí ani elektroniky

Koncert kapely Hollywood Undead  v pražské Tipsport Areně (18. dubna 2019)

Přirovnávají je k Limp Bizkit i KoRn. Američtí drsňáci Hollywood Undead dali svou kombinací rapu, rocku a metalu v...

RECENZE: Hudební zázrak s baskytarou nese jméno Tal Wilkenfeldová

Písničkářka a baskytaristka Tal Wilkenfeldová

Vyhledávaná baskytaristka Tal Wilkenfeldová, která doprovázela hudebníky zvučných jmen, jako jsou Jeff Beck, Herbie...

Britští New Order zahrají poprvé v Praze. Zahájí tu své podzimní turné

Kapela New Order v aktuální sestavě

Jedna z nejuznávanějších a nejvlivnějších kapel osmdesátých let New Order vystoupí 3. října ve Velkém sále pražské...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz