The Silver Spoons hrají bez lžičky v puse a utahují si z Mikolase Josefa

  16:55aktualizováno  16:55
Mladá kapela The Silver Spoons v prosinci vydala singl He’s Got My Money Now, ve kterém líčí strastiplnou cestu muzikantů. Spolupracovala na něm s producentem Dannym Saberem, který pracoval i s Rolling Stones nebo Davidem Bowiem. A navzdory tomu, že jde o indie rockovou nahrávku, uspěla i v hitparádě Evropy 2.

The Silver Spoons | foto: Ondřej Vibes

Jejich hudba se dostala k Saberovi shodou okolností. Zaujala jej natolik, že kapelu vyzval k nahrávání v Los Angeles. „Mysleli jsme, že budeme točit v Praze, ale jakmile jsme měli potvrzené pozvání, nešlo ho odmítnou. Třeba se to už nikdy znova nestane,“ líčí zpěvák Augustin Dunn. 

The Silver Spoons na Óčku

Kapela The Silver Spoons přijde svůj nový videoklip představit v úterý 12. 1. do živého vysílání Mixxxer show na Óčku

„Otevřelo nám to oči. Vše se tam dělá strašně profesionálně. Nic takového, že by se chvíli hrálo a pak se šlo na pivo. Normální práce od devíti do večera,“ líčí klávesista Dimitrije Maksimović. 

„Týden před námi ve studiu točil Kendrick Lamar, vybavení neskutečné. Byl tam pán, který se staral o kabely a nosil kávu, a pak jsem zjistil, že byl dokonce nominovaný na cenu Emmy. Což je důkaz toho, že práce nikdy nepřestává,“ dodává.

Maksimović se stará v kapele také o management, takže když došlo na výpravný klip s hercem Richardem Genzerem a velbloudem, který na poslední chvíli ve scénáři vystřídal plánovaného lva, odstonal to. „Za mořem jsme pochopili, že musíme makat a jít dál. Ten klip byl nákladný a práce bylo jako na kostele. V jednu chvíli jsem zkolaboval a tři týdny musel zůstat doma,“ říká.

Kapela The Silver Spoons

Klip je vlastně parodie – právě velbloudem si hudebníci trochu utahují z loňského účastníka Eurovize Mikolase Josefa. „On má potřebu sedět na nějakém zvířeti snad v každém klipu. Jenže u toho vypadá strašně sexy, tak jsme Augustina posadili v protisměru,“ vysvětluje. „Když lidi na YouTube píšou, že ten zpěvákův tanec jim strašně vadí, to byl účel!“ směje se Dunn. „Když se to někomu nelíbí, je to naprosto v pořádku.“

Dunn je mimochodem potomek britských šlechticů, o čemž ovšem nerad mluví. „Můj táta je v čele skoro tisíciletého šlechtického rodu, já sám titul nemám. Ale když to někomu řeknu, tak si hned myslí, že jsem mocný a bohatý. Romantická je akorát naše historie. Rodiče se přestěhovali do Loun a já tu žiju odmalička,“ popisuje.

Z toho vznikl i název kapely – průpovídka o stříbrné lžičce v puse totiž existuje s drobnou obměnou i v angličtině.

Sbírání zkušeností

The Silver Spoons si zakládají na tom, že jsou živá kapela, na koncertech sbírají zkušenosti i od zahraničních kolegů. Vyzkoušeli si roli předskokanů s nizozemskými rockery Kensington nebo finalistou britského X Factoru Danylem Johnsonem.

„I díky tomu, že Augustin je rodilý mluvčí, jsme si s Kensington strašně padli do oka, protože jsme si mohli normálně povídat. Strávili jsme hodiny v backstage a dávali nám rady,“ říká Maksimović. 

„Třeba neztrácet čas zbytečnými detaily, jestli klávesy v nějaké pasáži mají být takové, nebo jiné. Protože publikum to neřeší a nepozná,“ vzpomíná Dunn. „A na to jsme v posledním roce hodně mysleli.“


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

Svět popu je plný princezen a králů. A nechybí ani přehlídka kmotrů

BRITNEY JEAN SPEARS - Třicetiletá zpěvačka nastartovala svou kariéru již v...

Je to zlozvyk novinářů mít vše pojmenované a zaškatulkované, a tak čítáme o královně soulu Arethě Franklinové,...

VIDEO: Mobil do ruky. Julian Záhorovský natočil netradiční klip na výšku

Julian Záhorovský v klipu k písni Spolu

Rozum nad láskou vždy zvítězí, to je hlavní téma „vertikálního videoklipu“ Spolu, který pod hlavičkou sólového projektu...

VIDEO: Klipy jsou můj deníček, tvrdí rebelka s barevnými vlasy

Zpěvačka I am Rosie

Zpěvačka, která si říká I am Rosie, je nepřehlédnutelná svým projevem i vzhledem. Do poloviny letošního roku hodlá...

Najdete na iDNES.cz