Stones si před Brnem odskočili zahrát bance

  16:07aktualizováno  16:07
I legendární Rolling Stones se uvolí vystoupit na firemním večírku. Pár dnů před brněnským koncetem si odskočili do Barcelony zahrát sedmi stovkám bankovních úředníků.

Rolling Stones - A Bigger Bang Tour - Bělehrad (14. července 2007) | foto: Reuters

Akci, na které "Stouni" hráli hodinu a půl, uspořádala největší německá finanční instituce Deutsche Bank.

Během devadesátiminutového vystoupení zazněla v Katalánském národním muzeu umění většina slavných hitů, od Start Me Up až po (I Can't get No) Satisfaction.

Kapela, která si vystoupení užívala v pohodlném černém oblečení, přinutila "okvádrované" managery a klienty banky přinutit k nevázanému tanci, aby s nimi poté poseděla u luxusní večeře.

Deutsche Bank k akci žádné prohlášení ani informace neposkytla. Podle neoficiálních zdrojů však za večírek s legendami světové hudby zaplatila okolo čtyř milionů eur.

Na večírek si Mick Jagger a jeho kumpáni "odskočili" ze světového turné The Bigger Bang Tour, během kterého už tuto neděli zavítají i do Brna.

V Česku se Rolling Stones představí už popáté, půjde však o jejich moravskou premiéru. Koncert je naplánován na 22. července na brněnské výstaviště.

Půjde o mimořádnou show, o čemž svědčí mimo jiné i technická náročnost - scénu pro koncert staví už od pondělí na pět set lidí.

Sedačky, kulečníky i kuchaři
Muzikanti se po Evropě rozjeli letos 5. června. A s nimi sedmdesátka nákladních vozů, které převážejí pyrotechniku, rampy pro světla, projekční plochy i kompletní vybavení zákulisí.

Pódium, které vyroste na brněnském Výstavišti, bude sedmdesát krát třicet metrů velké a vysoké pětadvacet metrů. "Scéna bude mít i malinkou předsunutou forbínu s menším pódiem, kde kapela odehraje akustický minikoncert," uvedl za pořadatele z Interconcerts Petr Novák.

Aby na publikum mohl frontman kapely Mick Jagger vyplazovat jazyk, který se stal světově proslulým symbolem kapely, musí přijet 150 dělníků. Ti výpravnou scénu stihnou postavit za čtyři dny.

"Rolling Stones jsou pověstní tím, že si vezou všechno s sebou. Včetně nábytku, koberců, které budou mít v šatnách, ale i kulečníků a dokonale vybavené kuchyně, v níž se budou podávat vybraná jídla a servírovat skvělá vína," vyjmenovala za spolupořádající firmu EMI Pavla Štípková jen část věcí, které v zákulisí nesmějí chybět.

Předskokanem The Charlatans
Kdo si v luxusním "kamenném pokojíčku" připije z broušených skleniček s Mickem Jaggerem, Keithem Richardsem, RonemWoodem a Charliem Wattsem, je přísně tajné. Ví se jen o členech britské kapely The Charlatans, kterou si legendy vybraly jako předskokany.

"The Charlatans potěší jistě všechny fandy rockové a britpopové scény," nastínil charakter pětice hudebníků brněnský promotér Aleš Hrbek ze společnosti Glanc.

Vstupenky na koncert stále prodávají obvyklé předprodeje. Fanoušci, kteří loni do poslední chvíle doufali, že se britské čtyřky přece jen dočkají, jsou letos mnohem přísnější. Druhou šanci svým oblíbencům nechtějí dát zadarmo.

"Lidé jsou opatrnější. Prodej lístků se zlepšil až tento týden. Největší nárůst čekáme až krátce před koncertem," uvedl spolumajitel brněnského předprodeje Indies Jaroslav Fila.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Já a nejmilejší? To ať soudí jiní, říká objev Walker a hvězda Colours

Tom Walker

To jméno samozřejmě na plakátech letošních Colours of Ostrava viselo už nějakou dobu, při ranní cestě do práce si jej...

GLOSA: Skvělého Johna Butlera překonala jen utajovaná Aneta Langerová

John Butler na Colours of Ostrava 2019

Páteční program Colours of Ostrava byl alespoň pohledem na hlavní scény asi dosud nejpestřejším dnem celého ročníku....

Najdete na iDNES.cz