RECENZE: Ariana Grande předvedla v Praze vítězství formy nad obsahem

  7:59aktualizováno  7:59
Netřeba se horšit nad tím, že koncert americké herečky a zpěvačky Ariany Grande nabídl jen pramálo hudebně pozoruhodného. O to v tomto případě nejde, důležité je, že to byla velká podívaná a cílová skupina byla spokojená. O nic víc tu nejde.

O bezpečnostních opatřeních na koncertě Ariany Grande se už napsalo dost, snad jen dodejme, že byla dodržována se vší pečlivostí. Kdo měl byť sebemenší neprůhledné zavazadlo, měl smůlu a byl nucen jej odložit. Žádný incident se během koncertu nestal, americká herečka a zpěvačka předvedla profesionálně odvedené vystoupení, kterému ale chyběla duše a také jakýkoliv náznak gradace.

Písnička střídala písničku, lhostejno jakou, odměnou byl vždy frenetický jekot přítomných dívek, v publiku jasně převažujících. Propracovaná choreografie, kde každý pohyb tanečníků i samotné Grande seděl na milimetr, nápaditá světelná show, ale také poněkud utlumený zvuk a hlavně jaksi podivně odtažitá atmosféra.

Fotogalerie

Což je paradox, neboť fanynky si zcela jistě přišly na své. Jen se nelze zbavit dojmu, že celá akce sloužila spíš jen jako záminka pro pořízení si co nejvíc „selfíček“, okamžitě je postnout na všemožné sociální sítě, sdílet, komentovat, olajkovat a poté už mobil nepustit z ruky, ani když vystoupila hlavní hvězda večera.

Té pódium zahřála britská zpěvačka Ella Mai. Předvedla celkem vkusný a intimní set, kterému by ale mnohem víc slušely menší prostory. V obří O2 areně se její vystoupení poněkud tříštilo, nicméně dav i tak reagoval velmi slušně. Na to, že šlo o „předskokana“.

S nástupem Ariany Grande se to samozřejmě srovnávat nedalo, ani si nevybavuji, že mi kdy po koncertě zalehlo v uších nikoliv kvůli hlasitosti produkce, ale kvůli jásotu nadšeného publika. Až jsem měl chvílemi pocit, že i kdyby celý koncert jen na playback a Ariana Grande by si jen stoupla na pódium, usmívala se a mávala, efekt by byl stejný.

Sweetener Tour

Autor:

Místo konání: O2 arena, Praha

4. září 2019

Hodnocení­: 45 %

Písničky Ariany Grande samozřejmě nejsou určeny k nějakým hlubším rozborům, je to čistě účelová hitparádová hmota, z níž tu a tam vykoukne chytlavá melodie nebo náznak tanečního rytmu.

O chybějící gradaci koncertu už řeč byla, týká se však občas i samotných skladeb, které jako kdyby se občas „zasekávaly“. Nejsou možná úplně ideální pro živou produkci, chybí jim vnitřní energie, která by dokázala strhnout.

Nic z toho ale samozřejmě nadšené publikum nezajímalo a bylo skoro až dojemné sledovat společné tanečky kamarádek, pro které je Ariana momentálně idolem číslo jedna. Za pár měsíců už to může být zas někdo jiný, který jim bude generovat podobnou atmosféru totálního oddání se svému idolu. A o hudbu zase půjde až v druhé řadě.

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

PRVNÍ DOJMY: To se ví, že to má být zábava. Ale pozor, tady se lže

Aleš Háma a Halina Pawlowská v pořadu To se ví

Falešné zprávy, zavádějící titulky, nebo naopak neuvěřitelné, přesto pravdivé fotografie glosují Halina Pawlowská a...

Další z rubriky

Vyjdou vinylové sebrané spisy šílence Ozzyho Osbournea

Ozzy Osbourne

Vinyly jsou v kursu a ví o tom i zpěvák Ozzy Osbourne, který udělal radost všem milovníkům klasických černých desek a...

RECENZE: Michael Bublé v Praze vtipkoval a opěvoval lásku

Michael Bublé v pražské O2 areně (17. září 2019)

Pop-swingový elegán Michael Bublé kráčí ve šlépějích svých oblíbenců Franka Sinatry nebo Nat King Colea. Předvedl...

Znám Kocába, je jedinečný, líčí bubeník Dream Theater před koncertem

Dream Theater

Americká prog metalová kapela Dream Theater slaví dvacet let od vydání alba Metropolis Pt. 2: Scenes From a Memory a...

RECENZE: Vladimír Mišík na novém albu překročil svůj stín

Vladimír Mišík

Jedním z nejvýraznějších momentů letošního roku, alespoň co se týče hudby týče, je nové album Vladimíra Mišíka. Klasik?...

Najdete na iDNES.cz