Kapela -123min. | foto: stránky kapely

Návrat po deseti letech. Nové album -123min. bude poprvé celé v češtině

  • 4
Po deseti letech se na scénu vrací trio -123min. Sedmé album Les, které skupina vůbec poprvé kompletně nazpívala v češtině, vyjde 20. září. Kapela v něm chce předat poselství, že nic není tak šílené, jak se na první pohled zdá.

I z toho důvodu se trojice Zdeněk Bína (kytara a zpěv), Fredrik Janáček (baskytara) a Dano Šoltis (bicí) uchýlila k mateřskému jazyku. „Jak je teď trošičku zvláštní atmosféra v Čechách, věci se opravdu zbytečně moc hrotí. Jiskrou a myšlenkou v textu chceme dávat lidem naději, že to není tak šílené, jak to vypadá,“ uvedl Zdeněk Bína. 

Fotogalerie

Název Les souvisí s tím, že natáčení desky předcházelo soustředění v přírodě, hlavně v lesích, jejichž atmosféra silně poznamenala celkový výsledek. Zdeněk Bína dále dodává, že albem se táhne jednotící linka, kterou je znovunalezení společného přátelství. -123min. se v roce 2009 po vydání alba Dream rozešli. Dnes jsou opět spolu – jak říká baskytarista Fredrik Janáček, „museli jsme se vzdálit, abychom k sobě měli ještě blíž.“ 

Skupina známá svými energickými koncerty, na nichž dávala vyniknout své instrumentální bravuře, debutovala v roce 1999 deskou Shooba Dooba. Následně vydala další čtyři studiová alba plus jedno živé. V roce 2000 dostala cenu Anděl v kategorii Objev roku.