VIDEO: Muži v naději jedou na turné, Mig 21 pro ně napsal píseň

  13:03aktualizováno  13:03
Romantická komedie Muži v naději ve čtvrtek sklidila svůj vůbec první potlesk – o to vzácnější, že následoval po uzavřené pracovní projekci určené jen pro hrstku lidí z branže. Další křest zažije novinka režiséra Jiřího Vejdělka, jehož loňské Ženy v pokušení přivedly do kin více než 1,2 milionu diváků, už za deset dní.

Z promítání pro média snímek rovnou vyrazí s tvůrci i herci na předpremiérové turné. Začne na Moravě, kde "hrozí" i zastávka na farmě jednoho z hlavních aktérů, Bolka Polívky, pak se přesune do Čech a 25. srpna vstoupí zároveň do českých i slovenských kin. "Dabovat do slovenštiny se nebude – leda by se Eva Vica Kerekesová přemlouvala naopak do češtiny," žertuje režisér o půvabné slovenské herečce.

Její hříšná hrdinka zamotá hlavu Polívkovi v roli věčného svůdce i jeho dosud cudnému filmovému zeti v podání Jiřího Macháčka. Milostný mnohoúhelník doplňují Simona Stašová coby Macháčkova tchyně a Petra Hřebíčková jako jeho manželka. Ovšem tím chobotnice vášnivých vztahů zdaleka nekončí.

Z filmu Muži v naději
Z filmu Muži v naději

Jsou věci, které ženám radost zkazí a které ji naopak vyvolají. Odpověď na to, která z nich je která, najdete ve filmu Muži v naději.

"Ženská se hlavně nesmí nudit, nevěrou prospíváš vlastnímu manželství!" poučuje tchán manžela své dcery – a pak se nestačí divit, jaké obrátky jejich zálety naberou. Erotika má v žánru úsměvné romance dost prostoru, ale nepřekračuje hranici filmů mládeži nepřístupných. "Muži v naději se budou v kinech hrát s doporučením 'Do dvanácti let nevhodné' – a to pouze proto, že by se mladší děti nudily, protože by obsahu nerozuměly," uklidňuje rodiče jeden z producentů Tomáš Hoffman.

Diváci ať se ptají

Děti jsou ostatně téma, jež se po Ženách v pokušení a Mužích v naději logicky nabízí. "Jistě, třetí pohlaví neexistuje a na film o hermafroditech by asi moc lidí nepřišlo," směje se Vejdělek. Svou příští látku však hledá vážně. "Téma dospívání mě zajímá velmi výrazně, ale teprve teď mě čeká opravdu závažné rozhodování, co dál. Uplynulých pět let s pěti filmy jsem bral jako učňovské roky, teď bych měl už kvůli sobě přijít s něčím na způsob maturitní práce. Musím zjistit, v čem bych byl třeba lepší než jiní, ale taky se musím nějak uživit," uvažuje devětatřicetiletý režisér.

Kina doufají, že Muži v naději zopakují rekordy Žen v pokušení, ale tvůrci o tom odmítají spekulovat. "Tipovat návštěvnost? Ani náhodou, na tohle my nesmíme ani myslet," odmítá otázku Hoffman.

Brzy, na předpremiérových besedách se však začnou ptát diváci. "Jen ať se ptají, doufám, že už se nebudou ostýchat. Rád bych rozproudil jejich temperament a hlavně: když zaplatí vstupné, mají právo na otázky, skřípání zubů i facky. Ale na ty snad přece jen nedojde," věří Vejdělek.

  • Nejčtenější

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

Zemřel herec Robert Foster. Proslavil se Tarantinovou Jackie Brownovou

V kalifornském Los Angeles v pátek zemřel americký herec Robert Foster, nominovaný v roce 1997 na Oscara v kategorii...

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

RECENZE: Je klidná, čeká ji Dobrá smrt. Vznikl mimořádný film o eutanazii

Tomáš Krupa natočil mimořádný film. Plně pozitivní, přestože mluví o smrti, nadto dobrovolné. Léčivý, neboť divák se...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

Premium

Zázrak jménem Forman. Když slavný režisér našel svou vlastní svobodu

Nejúspěšnější český režisér v dosud neviděných záběrech. Dokument Forman vs. Forman z dílny Heleny Třeštíkové přináší...

Premium

Streisandová sekýrovala, Falk česky chválil knedlíky, vzpomíná Kabourek

Politický vězeň, emigrant, pilot vrtulníku i letadla, kameraman, osvětlovač a také oblíbenec filmových hvězd Alana Aldy...

Najdete na iDNES.cz