Po Ženách v pokušení přijdou Muži v naději. Jedním z nich bude i Macháček

  9:03aktualizováno  9:03
V nové komedii Jiřího Vejdělka je hercovou filmovou tchyní Simona Stašová, tchánem Bolek Polívka a manželkou Petra Hřebíčková. Premiéra bude v září 2011.

Stal se letošním králem kin, na Ženy v pokušení přilákal milion dvě stě tisíc diváků. Teď to režisér Jiří Vejdělek zkusí znovu, opět podle vlastního scénáře začne po Novém roce točit podobně laděnou komedii Muži v naději. "Máme za sebou početí a před sebou devítiměsíční těhotenství, do kin film přijde v září 2011," slíbil.

"Sranda, ale hlubší"

Co vlastně tají název Muži v naději – skutečné otcovství, nebo jiný typ naděje pro mužské pokolení? "Miminek bude spousta, i když těžko říci, je-li to pro muže vždycky nadějné. Ale i vlastní naději tu snad muži najdou – možná dokonce počátek vzpoury vůči ženské totalitě," směje se režisér.

Hodlá prý vyvrátit pověst, že nadržuje ženám, a pomoci "chlapům, kteří poslušně sklápějí záchodové prkýnko už i v striptýzovém baru".

Jak vznikal film Ženy v pokušení

Jiří Vejdělek exkluzivně pro iDNES.cz popisoval úskalí i slasti tvůrčího procesu v několikadílném seriálu

Titul novinky vznikl dříve než scénář, při besedách s diváky předešlého filmu, kteří se režiséra ptali, zda nenatočí i Muže v pokušení. "Odpovídal jsem, že muži nebývají v pokušení, leda v naději, a protože to lidi vždycky rozesmálo, začal jsem tentokrát od titulu. Přidat pak k němu nějakých sto stránek příběhu už byla hračka," žertuje Vejdělek.

Nicméně první verzi scénáře spálil, aniž ji dal někomu číst: "Záměrně a natolik usilovně jsem se v ní snažil odlišit od Žen v pokušení, že to nakonec nefungovalo."

Z filmu Ženy v pokušeníZ filmu Ženy v pokušení

Jiří Macháček ve filmu Ženy v pokušení

Zdůrazňuje však, že rozhodně nejde o pokračování Žen v pokušení. Jediné jejich pouto s Muži v naději představuje herec Jiří Macháček, ovšem v úplně jiné roli.

"Postavy jsou rozdílné, společný je žánr slibující pobavení, o něž jde vám, ale nejen pobavení, o což jde zase nám," shrnul Macháček, jejž prý čeká "kaskáda náročných milostných scén, zásadně bez záskoku".

Macháčkův hrdina totiž dostane od svého tchána v podání Bolka Polívky chlapskou radu: nevěra je základem šťastného manželství, jinak se žena začne nudit.

K filmu Ženy v pokušení - obrázek č.3

Poučka, jíž se Polívkův bonviván po celý život nadšeně řídí, se jeho zeti zprvu příčí – ale pak ji pod tchánovým zkušeným velením uplatní, čímž se herecká sestava rozroste o Evu Kerekésovou. A nad všemi bdí Macháčkova filmová tchyně a Polívkova manželka Simona Stašová.

"Jsem moc vděčná za roli, která fandí mužům. Je to ženská, jakou bych sama chtěla být, ale moc mi to nejde. Takže si hraju svůj sen," těší se Stašová, která Vejdělkův humor srovnává s vtipem amerického dramatika Neila Simona: "Je to sranda, ale hlubší sranda."

Jiří VejdělekPo Ženách v pokušení a Mužích v naději se nabízí, aby Vejdělek završil "trilogii" dejme tomu filmem Děti v pubertě. A kupodivu to neodmítá: "Už můj první školní film na FAMU jménem Sladkosti, u nějž jsem se seznámil se Simonou Stašovou, líčil právě přechod mezi dětstvím a dospíváním. Takže sice nevím kdy, hned po Mužích v naději to asi nebude, ale jednou si mě tohle téma určitě znovu najde," věří "milionový" filmař Vejdělek.

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

VIDEO: Během první půle odešlo třináct diváků, hřímá Čermák Za oponou

Portál iDNES KINO uvede seriál Za oponou

Je podezřelý, arogantní, nemusí se chovat, i hvězdu souboru pošle klidně do háje. Řeč je o novém řediteli upadajícího...

VIDEO: Zodpovědná matka a neřízená střela. Hrdinky Skleněného pokoje

Hrdinky filmu Skleněný pokoj

Ve Skleněném pokoji se potkaly zahraniční hvězdy. Hanna Alströmová hraje Liesel a Carice van Houtenová Hanu. „Liesel ...

DO KINA: Pánskému týdnu kralují Neeson, Bardem, bratři Hádkovi a draci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Od třetího dílu animovaných dráčků až po domácí krimikomedii Úhoři mají nabito kralují pěti novinkám týdne vesměs...

Najdete na iDNES.cz