Takhle vypadá žena frustrovaná z manželství s netečným mužem: drama Kočka na rozpálené střeše se vrylo lidem do paměti nejen díky pohlednému páru Taylorová - Newman | foto: www.allmoviephoto.com

OBRAZEM: Taylorová byla ženou Newmana i tchyní Flinstonea z pravěku

  • 17
Když jí bylo deset, vybrali si ji filmaři jako roztomilou tmavovlasou holčičku. Následně se z ní stala hvězda, která za šedesát let kariéry ztvárnila sedmdesát rolí. Ve středu 23. března Elizabeth Taylorová zemřela a svět obletěly fotografie těch nejslavnějších. Málokdo se však odvážil ukázat tu poslední.

Nevinná

Elizabeth Taylorová ve filmu Lassie se vrací (1943)

Rodinný film Lassie se vrací (1943) natočila Taylorová v jedenácti letech. Hereckým partnerem jí byla fenka kolie, což prý Taylorová kvitovala s nadšením. "Jedni z nejdůležitějších mužů mého života jsou psi a koně," vysvětlila to později.

Oscarová

Z filmu Kdo se bojí Virginie Woolfové (1966). Na snímku s Richardem Burtonem

Majstrštyk, za který Taylorová získala svého druhého Oscara: Kdo se bojí Virginie Woolfové (1966). Natočil ho režisér Mike Nichols, který svět následně oslnil i snímky jako Absolvent či Na dotek. Kdo viděl, nikdy nezapomene.

Nezapomenutelná

Elizabeth Taylorová jako Kleopatra ve stejnojmenném filmu z roku 1963

Takhle jí zná většina z nás: jako Kleopatra (1963) okouzlila nejen filmové diváky, ale i svého hereckého kolegu a budoucího manžela Richarda Burtona. Muže, za něhož se dvakrát vdala a dvakrát se s ním rozvedla. A vedle kterého si údajně přála být i pochována.

Unavená

Z komedie Flinstoneovi - poslední filmová role Elizabeth Taylorové

Poslední role hollywoodské ikony? Člověk by čekal, že to bude něco vznešeného. Opak je pravdou - posledním filmovým projektem, v němž se Taylorová ukázala v celé své (byť lehce povadlé) kráse, byla komedie Flinstoneovi. Psal se rok 1994. Od té doby už se Taylorová objevovala jen na televizních obrazovkách.

Vdavekchtivá

Z filmu Nevěstin otec (1950)

Tady je sice herečka vyfocená pro filmové účely (Nevěstin otec, 1950), roli nevěsty nicméně ochotně hrála i v reálném životě. Vdávala se osmkrát, naposledy když jí bylo skoro šedesát. A ještě pár měsíců před svou smrtí plánovala další svatbu. Jak připomněl její syn, žila do poslední chvíle naplno.