Nový rok v televizi: Na Simpsonovy zaútočí Šmoulové a na Carrie rtěnky

  2:10aktualizováno  2:10
Jaro v televizi udělá radost hlavně něžné polovině lidstva. Prima zařazuje Džungli rtěnek, seriál založený na románu autorky Sexu ve městě. TV Barrandov přichází s obnoveným Melrose Place a údajně nejdražším slovenským rodinným seriálem Nikdy neříkej nikdy. A co muži? Snad je utěší Simpsonovi. Nebo snad únorová šmoulí invaze?

Z irského speciálu seriálu Simpsonovi | foto: www.thesimpsonsweb.com

Džungle rtěnek (2008-9) je vzhledem k autorství Candace Bushnellové často přirovnávána k veleúspěšnému Sexu ve městě. Nicméně jde o přirovnání spíše pomýlené. "Džungle" se sice odehrává v New Yorku, ale hrdinky má pouze tři a jednotlivé epizody nejsou uzavřené, nýbrž vyprávějí souvislý příběh.

Ze seriálu Melrose PlaceZe seriálu Melrose Place 2009

Atraktivním zahraničním titulem je i dnes už legendární sága Melrose Place. TV Barrandov nasazuje nejen všechny její staré díly, ale také novou verzi původního seriálu s příběhy  "mladé generace" obyvatel známé losangeleské ulice.

V ní se navzdory počátečním hrozbám, že už se v seriálu nikdy neukáže, objeví i "mrcha" Heather Locklerová alias potvora Amanda - patří jí hned čtyři epizody.

Revoluce ze Slovenska

Barrandovský kanál ovšem do Nového roku vstupuje i s novým (skoro) vlastním projektem. Jmenuje se Nikdy neříkej nikdy a z toho, jak jej producenti popisují, by mělo jít o počin málem revoluční.

Ze seriálu Džungle rtěnek

"Díky použití moderních kamerových systémů, kde každý obraz je propracovaný do nejmenšího detailu, vznikl jeden z nejkvalitnějších a nejdražších slovenských seriálů vůbec. Jeho děj je navíc nadprůměrně dynamický: padesátiminutový formát tvoří 35 obrazů, což znamená, že průměrná délka jednoho obrazu je jen jedna a půl minuty," vyjmenovává technické trumfy Petr Stránik z TV Barrandov.

Zároveň upozorňuje i na hvězdné obsazení: "Hlavních rolí se ujala špička slovenských a českých herců - Aňa Geislerová, Zuzana Fialová, Roman Luknár nebo například Ján Koleník," dodává.

Logo k seriálu Nikdy neříkej nikdyAňa Geislerová pro seriál Nikdy neříkej nikdy

Když už byla v souvislosti s Melrose Place řeč o novoročním seriálovém "opáčku", jedno takové mimochodem čeká také na diváky TV COOL. Té se podařil husarský kousek, když nakoupila práva k nejúspěšnějšímu animovanému seriálu všech dob, příběhům "žluťásků" ze Springfieldu alias Simpsonovým.

Startuje s nimi hned od 1. ledna a hodlá je servírovat po dvou chodech denně. Simpsonovi totiž v lednu slaví dvacetiny. V první lednový den proto COOL připomene i pilotní díl Vánoce u Simpsonů, který spatřil světlo světa 17.12. 1989.

Ze seriálu Flash Forward - Vzpomínka na budoucnost

Zajímavou novinku uvede i kabelový kanál AXN. Flash Forward - Vzpomínka na budoucnost proběhla programem AXN částečně už v listopadu, leden tak přináší rychlou rekapitulaci prvních pěti epizod a hlavně všechny nové díly.

Unikátní dobrodružství, které si pohrává s nevysvětlitelnou událostí - lidé na dvě minuty a sedmnáct vteřin strnou a nahlédnou do budoucnosti, jež přijde o šest měsíců později - má na americkém televizním trhu velký úspěch a u příznivců sci-fi značně boduje.

ŠmoulovéThe Simpsons - z celovečerního filmu

Stejný kanál reprízuje i momentálně asi nejsledovanější seriál Ztraceni. Všech sedmnáct epizod páté řady připomene televize během dvoudenního maratónu (2. - 3.1.). Cíl je jediný: namlsat fanoušky na poslední, šestou řadu, která by se měla dostat na obrazovky do konce roku 2010. - Čtěte Jak dopadne seriál Ztraceni?

A co ještě přijde? Kinohit Avatar evidentně odstartoval éru modré, takže Šmoulové. Právě tyhle modré trpaslíky totiž anoncuje barrandovský kanál na únor. A modrá invaze prý bude výživná... Zlatí žlutí Simsponovi.

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (Cannes, 22. května 2019)

Pětadvacet let po premiéře filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí se režisér Quentin Tarantino vrací, aby vzdal hold...

VIDEO: Zdravím, přátelé v České republice! Sám Spider-Man zve do kina

Zdravice Spider-Man: Daleko od domova

Zdravím, přátelé v České republice, jsem Tom Holland. Tak začíná pozvánka na film Spider-Man: Daleko od domova, kterou...

Dal půldruhého milionu na politický thriller o Františku Krieglovi

František Kriegel

Zázraky se ještě dějí. Na besedu Ivana Fíly o jeho knize a připravovaném stejnojmenném filmu Muž, který stál v cestě...

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.

Najdete na iDNES.cz