Nová Bondova slečna je drsná a s agentem 007 nespí

  2:45aktualizováno  2:45
Ursula Andressová, která v první bondovce Dr. No vystupuje z moře v bílých bikinách jako Venuše; a Halle Berry, jež se v podobné situaci i plavkách vynoří z vln v Dnes neumírej. To jsou dvě bondgirls, které si vybaví každý.

Z bondovky Quantum of Solace - Olga Kurylenko | foto: Falcon

Může se k nezapomenutelným partnerkám agenta 007 přiřadit i Olga Kurylenko? Devětadvacetiletá modelka věří, že ano. "Moje hrdinka není jen další z mnoha bondgirls. Je totiž jiná; silná a nezávislá," tvrdí kráska z Ukrajiny, která v bondovce Quantum of Solace hraje Camille, záhadnou mstitelku z Bolívie.

Aby rodačka z východu Evropy získala potřebný snědý odstín pleti, stačilo jí prý strávit dva dny na slunci. Tvůrcům kupodivu nevadilo, že hrdinka nemůže k Bondovi vzhlížet - Kurylenko totiž měří na centimetr stejně jako Daniel Craig. A není to jediná podobnost; oba se vydali za svým snem už jako teenageři.

Z filmu Hitman - Olga KurylenkoDcera rozvedených rodičů se od dětství učila jazyky, hru na piano a balet. Ve třinácti jela s matkou na výlet do Moskvy; tam jí v metru nabídl lovec talentů práci modelky.

Postupně se vypracovala a v šestnácti letech učinila další krok v kariéře: přesídlila z Moskvy do Paříže. Za půl roku uměla francouzsky a začala se objevovat na titulech módních časopisů Elle, Marie Claire či Vogue.

Po tříletém manželství s francouzským fotografem Cedricem Van Molem se rozvedla a coby nadšená divačka starých filmů zkusila herectví. Jejím debutem byla roku 2005 křehká Iris v díle režisérky Diane Bertrandové L’Annulaire, rok nato už byla partnerkou Elijaha Wooda v povídkové mozaice Paříži, miluji tě a loni se objevila v Hitmanovi.

Ovšem Camille ji vynesla do vyšší ligy. "Když byla malá, zabili jí před očima celou rodinu. Hodně prožila, proto je drsná. Bonda si poprvé ani nevšimne, protože se zabývá jen svou pomstou - než pochopí, že jim jde o podobnou věc," líčí Kurylenko svou hrdinku.

A zdůrazňuje, proč se podle ní od předchůdkyň liší: "Je jednou z mála v historii série, která se s Bondem nevyspí! Camille má pevně daný cíl, ví, co chce, a je rozhodnutá toho dosáhnout."

Z bondovky Quantum of Solace - Olga KurylenkoTotéž zjevně platí pro herečku, která se nadchla pro akční scény, trénovala kaskadérské kousky, zbavila se strachu z výšek - to všechno se prý může hodit. A na Craiga pěje ódy: "Je to profesionál soustředěný na výkon, ale má i smysl pro humor; jeho vtipům jsme se všichni hrozně nasmáli. Má úspěch, protože je skvělý herec, ale i proto, že působí opravdu mužně a drsně. A má neuvěřitelně uhrančivý pohled, který vámi projede jako nůž."

Podobně jako Craig se ani Olga Kurylenko nelíbí všem, často čelí předsudkům o hloupých kráskách. "Ale to by všichni oškliví lidé museli mít talent, kdyby všichni krásní byli hloupí. Prostě jsem se takhle narodila, neprosila jsem se o to," prohlašuje.

Stejně rezolutní je v otázce vztahů. Prvního exmanžela pokládá spíše za bratra, s druhým, obchodníkem Damianem Gabriellem, se rozešla loni pouhý rok po svatbě. "Hodně žárlil, a já žárlit nechci. Tak jsem šla - a teď si užívám svobody. Bez muže se obejdu. Díky bohu za to, že jsem sama!" tvrdí zatím poslední z Bondových slečen.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

RECENZE: Odpudivá až odporná. Hvězda Varů Patricia Clarksonová vítězí

Patricia Clarksonová ve filmu Florencino knihkupectví

Čerstvá nositelka karlovarské pocty Patricia Clarksonová má sice v opožděné novince našich kin nazvané Florencino...

Hra o trůny může naposledy získat televizní ceny Emmy. Má 32 šancí

Z finále seriálu Hra o trůny

Americká televizní akademie vyhlásila nominace na 71. ročník televizních cen Emmy, které se budou udílet 22. září....

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz