Nová Bondova slečna je drsná a s agentem 007 nespí

  2:45aktualizováno  2:45
Ursula Andressová, která v první bondovce Dr. No vystupuje z moře v bílých bikinách jako Venuše; a Halle Berry, jež se v podobné situaci i plavkách vynoří z vln v Dnes neumírej. To jsou dvě bondgirls, které si vybaví každý.

Z bondovky Quantum of Solace - Olga Kurylenko | foto: Falcon

Může se k nezapomenutelným partnerkám agenta 007 přiřadit i Olga Kurylenko? Devětadvacetiletá modelka věří, že ano. "Moje hrdinka není jen další z mnoha bondgirls. Je totiž jiná; silná a nezávislá," tvrdí kráska z Ukrajiny, která v bondovce Quantum of Solace hraje Camille, záhadnou mstitelku z Bolívie.

Aby rodačka z východu Evropy získala potřebný snědý odstín pleti, stačilo jí prý strávit dva dny na slunci. Tvůrcům kupodivu nevadilo, že hrdinka nemůže k Bondovi vzhlížet - Kurylenko totiž měří na centimetr stejně jako Daniel Craig. A není to jediná podobnost; oba se vydali za svým snem už jako teenageři.

Z filmu Hitman - Olga KurylenkoDcera rozvedených rodičů se od dětství učila jazyky, hru na piano a balet. Ve třinácti jela s matkou na výlet do Moskvy; tam jí v metru nabídl lovec talentů práci modelky.

Postupně se vypracovala a v šestnácti letech učinila další krok v kariéře: přesídlila z Moskvy do Paříže. Za půl roku uměla francouzsky a začala se objevovat na titulech módních časopisů Elle, Marie Claire či Vogue.

Po tříletém manželství s francouzským fotografem Cedricem Van Molem se rozvedla a coby nadšená divačka starých filmů zkusila herectví. Jejím debutem byla roku 2005 křehká Iris v díle režisérky Diane Bertrandové L’Annulaire, rok nato už byla partnerkou Elijaha Wooda v povídkové mozaice Paříži, miluji tě a loni se objevila v Hitmanovi.

Ovšem Camille ji vynesla do vyšší ligy. "Když byla malá, zabili jí před očima celou rodinu. Hodně prožila, proto je drsná. Bonda si poprvé ani nevšimne, protože se zabývá jen svou pomstou - než pochopí, že jim jde o podobnou věc," líčí Kurylenko svou hrdinku.

A zdůrazňuje, proč se podle ní od předchůdkyň liší: "Je jednou z mála v historii série, která se s Bondem nevyspí! Camille má pevně daný cíl, ví, co chce, a je rozhodnutá toho dosáhnout."

Z bondovky Quantum of Solace - Olga KurylenkoTotéž zjevně platí pro herečku, která se nadchla pro akční scény, trénovala kaskadérské kousky, zbavila se strachu z výšek - to všechno se prý může hodit. A na Craiga pěje ódy: "Je to profesionál soustředěný na výkon, ale má i smysl pro humor; jeho vtipům jsme se všichni hrozně nasmáli. Má úspěch, protože je skvělý herec, ale i proto, že působí opravdu mužně a drsně. A má neuvěřitelně uhrančivý pohled, který vámi projede jako nůž."

Podobně jako Craig se ani Olga Kurylenko nelíbí všem, často čelí předsudkům o hloupých kráskách. "Ale to by všichni oškliví lidé museli mít talent, kdyby všichni krásní byli hloupí. Prostě jsem se takhle narodila, neprosila jsem se o to," prohlašuje.

Stejně rezolutní je v otázce vztahů. Prvního exmanžela pokládá spíše za bratra, s druhým, obchodníkem Damianem Gabriellem, se rozešla loni pouhý rok po svatbě. "Hodně žárlil, a já žárlit nechci. Tak jsem šla - a teď si užívám svobody. Bez muže se obejdu. Díky bohu za to, že jsem sama!" tvrdí zatím poslední z Bondových slečen.

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (Cannes, 22. května 2019)

Pětadvacet let po premiéře filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí se režisér Quentin Tarantino vrací, aby vzdal hold...

U nás zase Chalupáři a Hospoda. Ve světě přitom přes léto startují novinky

Záběr ze seriálu Ad Vitam

Zatímco české stanice už se ponořily do reprízového léta, kam tradičně patří Chalupáři, Vinnetou, Hospoda či Comeback,...

VIDEO: Ďábelská hororová slavnost. Stylově se hlásí horor Slunovrat

Trailer k filmu Slunovrat

Přesně k datu nejdelšího dne roku zveřejnil první ukázku Slunovrat, který do českých kin přijde 1. srpna. Horor Ariho...

Najdete na iDNES.cz