Kinotipy: Nešťastné příhody a šílenství

  12:38aktualizováno  12:38
Závěr měsíce nabídne jen dva premiérové filmy. Rodinnou černou komedii Řada nešťastných příhod a český snímek Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Pro větší přehlednost jsou filmy ohodnoceny hvězdičkami.

Kinotipy - únor 2005
předcházející kinotipy najdete ZDE

PŘIBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ 
Premiéra:
24. února 2005. Režie: Petr Zelenka. Hrají: Ivan Trojan, Zuzana Šulajová, Miroslav Krobot, Nina Divíšková, Zuzana Bydžovská, Jiří Bartoška a další.
Petr je mladý muž, který už by měl mít život pevně pod kontrolou. Stále se však, a ne vždy vlastní vinou, ocitá ve víru absurdních situací, které vytrvale hatí jeho milostný život i původně slibnou kariéru leteckého dispečera. Vztah s milovanou Janou nahradila ponižující pozice voyera za úplatu šmírujícího sousedy, kteří na "to" potřebují diváky. - články o filmu ZDE - RECENZE ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

ŘADA NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD
Premiéra: 24. února 2005. Režie: Brad Silberling. Hrají: Jim Carrey, Timothy Spall, Emily Browning, Meryl Streep, Billy Conolly, Kara Hoffman a další.
Příběh pojednává o třech dětech a jejich více než pozoruhodné životní cestě. Sourozenci Baudelairovi na cestě nádherných překvapení a katastrofálních nezdarů při pátrání po domově. To vše pod dohledem nového poručníka - lstivého, vychytralého strýce Olafa. - RECENZE ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

BLADE: TRINITY (Warner Bros)
Premiéra: 17. února 2005. Režie: David S. Goyer. Hrají: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Dominic Purcell, Jessica Biel, Ryan Reynolds, Parker Posey, James Remar, Natasha Lyonne, Eric Bogosian a další.
Blade (Wesley Snipes) se vrací a ani náhodou to nebude mít lehké. Zdá se totiž, že upíři konečně našli způsob, jak se ho nadobro zbavit. Ke štvanici na Bladea se vedle upírů přidává i FBI. Krutý boj začíná.
Hodnocení IMDb:

FANTOM OPERY (Bontonfilm)
Premiéra: 17. února 2005. Režie: Joel Schumacher. Scénář: Andrew Lloyd Webber & Joel Schumacher. Hrají: Gerard Butler, Emmy Rossum, Patrick Wilson a další.
Hlas ji volá. Z temných koutů Opery, která je nyní domovem mladičké sboristky Christine Daaé, povzbuzuje její mimořádný talent. Jen učitelka baletu, paní Giryová, ví, že Christinin tajemný "Anděl hudby" je vlastně Fantom, znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a děsí členy souboru.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES): 

DVEŘE V PODLAZE (HCE)
Premiéra: 17. února 2005. Režie: Tod Williams. Scénář: John Irving, Tod Williams. Hrají: Jeff Bridges, Kim Basinger, Jon Foster, Mimi Rogers, Elle Fanning
Děj filmu popisuje jedno klíčové léto v životě Teda Colea - známého autora dětských knížek - a jeho krásné ženy Marion. Kdysi velké a šťastné manželství je vinou náhlé tragédie na bodu mrazu. Příběh originálně střídá tragické a komické motivy, zkoumá různé aspekty lásky, její zářící i temná zákoutí.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

SLONISKO A MEDVÍDEK PÚ (Falcon)
Premiéra: 17. února 2005. Režie: Frank Nissen. Hrají: České znění: Jiří Knot, Ota Jirák, Tomáš Juřička, Šimon Štěpán, Jaroslava Brousková, Dalimil Klapka, Jaroslav Vlach, Naďa Konvalinková, Johana Krtičková
Když jsou obyvatelé Stokorcového lesa jednoho rána probuzeni troubením, které nemůže mít na svědomí nikdo jiný než obávané Slonisko, vydávají se společně nebezpečnou stvůru polapit. Klokánek je však svými kamarády považován za příliš malého na to, aby mohl na dobrodružství vyrazit s nimi, a tak se rozhodne pátrat na vlastní pěst.
Hodnocení IMDb:

RAY (Bontonfilm)
Premiéra: 10. února 2005. Režie: Taylor Hackford. Hrají: Jamie Foxx, Kerry Washington, Regina King a další
Snímek zachycuje dramatický osud americké hudební legendy Raye Charlese. Vzniku filmu předcházel patnáctiletý sběr materiálu a sledování Rayovy tvorby uznávaným filmařem Taylorem Hackfordem. S hercem Jamiem Foxxem v titulní roli divák prožívá šíři a autentičnost Rayova osudu v jeho nejvýbušnějším období. Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

PERLY A SVINĚ  (Atypfilm)
Premiéra: 10. února 2005. Režie: Perttu Leppä. Hrají: Minna Haapkylä, Antti Virmavirta, Taneli Mäkelä, Sakari Kuosmanen a další.
Snímek odkrývá osudy čtyř bratrů ze sociálně slabé a problematické rodiny. Jejich otec provede nezdařenou loupež a skončí ve vězení. Dospívající kluci tak zůstávají bez finančních prostředků. Co dělat - tíží je dluhy a netrpěliví věřitelé, a k tomu ke všemu se tu objeví i nevlastní sestra Saara. Dostanou šílený nápad, vychovají z ní novou pěveckou superstar.
Hodnocení IMDb: 

HLAS MOŘE (S.P.I)
Premiéra: 10. února 2005. Režie a scénář: Alejandro Amenábar. Hrají: Javier Bardem, Belén Rueda, Lola Dueñas, Mabel Rivera a další. 
Životní příběh Španěla Ramona Sampedra, který 30 let vedl kampaň za právo na svou vlastní smrt. Po úrazu na moři je upoután na lůžko a jeho jediným přáním je důstojně ukončit svůj život. Jeho svět je však převrácen naruby příchodem dvou žen: Julie - právničky, která mu pomáhá v jeho úsilí legálně ukončit svůj život, a Rose - ženy z vesnice, která se ho snaží přesvědčit, že život za to stojí žít až do konce.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

KOUSEK NEBE (Falcon)
Premiéra: 10. února 2004. Režie: Petr Nikolaev. Hrají: Jakub Doubrava, Táňa Pauhofová, Petr Forman, Zuzana Stivínová, Karel Zima, Ondřej Vetchý, Pavel Zedníček, Vladimír Javorský, Pavel Landovský
Příběh filmu vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, která pomáhala důstojně přežít v nejtěžších dobách. Ve zdech komunistického kriminálu 50. let se odehrává příběh křehké lásky dvou mladých lidí. Film není polickým plakátem, ale v první řadě milostnou romancí, která ukazuje, že láska si najde cestu všude a i za těch nejdramatičtějších okolností. - články o filmu ZDE - RECENZE ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

VODKA LEMON (Artcam)
Premiéra: 10. února 2004. Režie: Hiner Saleem. Hrají: Romen Avinian, Lala Sarkissian, Ivan Franek, Ruzan Mesropyan, Zahal Karielachvili, Armen Marutyan, Astrik Avaguian
Arménská vesnička uprostřed zasněžených plání vypadá, jako by pro její kurdské obyvatele už nikdy nemělo nastat jaro a blahobyt. Po rozpadu Sovětského svazu zde zavládla nouze a chaos a zůstávají jen ti, kteří nemohou nebo nechtějí odejít. Snímek o tom, jak se rodí naděje na nečekaném místě u lidí, u kterých by každý předpokládal jen zoufalství a rezignaci. 
Hodnocení IMDb:

PŘÍLIŠ DLOUHÉ ZÁSNUBY (Warner Bros)
Premiéra: 10. února 2005. Režie: Jean-Pierre Jeunet. Hrají: Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Dominique Pinon, Jodie Foster, Ticky Holgado a další. 
První světová válka se blíží ke svému závěru, ale největší bitva mladé francouzské dívky má teprve začít. Mathilda dostala vyrozumění, že její snoubenec Manech je jedním z pěti zraněných vojáků, kteří se kvůli armádní mašinérii nacházejí mezi francouzskými a německými liniemi a je vysoce pravděpodobné, že je mrtev. Mathilda však nechce přijmout skutečnost, že by svého milého již nikdy nespatřila a rozhodne se vydat na nebezpečnou pouť.
Hodnocení IMDb:

LETEC (Bioscop)
Premiéra: 10. února 2005. Režie: Martin Scorsese. Hrají: Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, Gwen Stefani, Ian Holm, Willem Dafoe, Alan Alda a další.
Neuvěřitelný životní příběh legendárního filmového režiséra a podnikatele přenesl na stříbrné plátno režisérský mistr Martin Scorsese. Do hlavní role obsadil Leonarda DiCapria. Drama Letec, které již má na svém kontě šest nominací na Zlatý Globus, je zároveň horkým favoritem na Oscara. - ROZHOVOR S REŽISÉREM -články o filmu ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

TEAM AMERICA: Světovej policajt (Bontonfilm)
Premiéra: 3. února 2005. Režie: Trey Parker, Matt Stone. Hrají: loutky - hlasy: Bian Bachar, Paul Louis, Alec Baldwin
Akční, ba katastrofickou podívanou, jejíž hrdinové se vrhají do bitev na nitkách. Loutky dětem zakazované a dospělými cenzurované. Pimprlata, která pobuřují politiky i hollywoodské hvězdy. A hlavně smích. To všechno obnáší film Team America: Světovej policajt. články o filmu - RECENZE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

LOVCI POKLADŮ (Falcon)
Premiéra: 3. února 2005. Režie: Jon Turteltaub. Hrají: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel a další.
Benjamin Franklin Gates obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Teprve Benovi se však podařilo sérii marných pokusů prolomit a konečně najít nejdůležitější vodítko k jeho nalezení - mapu ukrytou na zadní straně Deklarace nezávislosti. Pokud ji nezcizí sám, padne do rukou nebezpečného zločince. - články o filmu ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

KDYŽ OTAR ODEŠEL (Cinemart)
Premiéra: 3. února. Režie: Julie Bertuccelli. Hrají: Esther Gorintin, Dinara Droukarova, Nino Khomassouridze, Temour Kalandadze
Snímek vypovídá o vztazích tří generací žen: dominantní babičky Eky, její dcery Mariny a vnučky Ady. Babička se s dětinskou radostí upíná na občasné telefonáty svého milovaného syna Otara z daleké Paříže. Otar však nečekaně zemře. Ve snaze uchránit stařenku před šokem se rozhodnou před ní tragickou zprávu zatajit. Jednoho dne však chce svého syna vyhledat.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

Autoři:
  • Nejčtenější

ANKETA: Jaký byl největší hit od revoluce? Zvolte hit třiceti let svobody

Revoluce roku 1989 přinesla umělcům možnost konečně svobodně tvořit. Dramaturgové hudební stanice Óčko STAR vybrali ve...

RECENZE: Komedie Ženská na vrcholu předvádí, jak ukrást velrybě legraci

Proti současné domácí epidemii romantických komedií už by se mělo v Česku očkovat. Nejnověji divákovu odolnost prověří...

Štědrý večer přinese na ČT novou pohádku Princezna a půl království

Podle tradice připravila Česká televize pro každý ze tří vánočních dní novou pohádku. Na Štědrý večer se představí...

KOMENTÁŘ: Ani Terminátor, ani Rambo. Legendy vydrží jen jednu generaci

Kdykoli kdekoli vyhoří jasný papírový favorit, strhne se pozdvižení. Ale že by se něco takového mohlo přihodit...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Odlišné názory dnes někteří označují za fake news, řekl Vašut v Rozstřelu

Ve čtvrtek do kin vstoupí snímek Jonáše Karáska, který na filmová plátna přináší největší vzpouru ve vězeňské historii...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky
Premium

Hubač: tvůrce velkých příběhů na plátně i prknech seriály neměl rád

S Jaroslavem Dietlem patřili mezi naše nejznámější scenáristy. Vytvořil série Tři chlapi v chalupě, Dobrá Voda či...

Válka českých komedií. Ženská na vrcholu sesadila Poslední aristokratku

Ženská na vrcholu: 55 tisíc diváků, Poslední aristokratka: 38 tisíc diváků. Tak vypadají první dvě místa víkendové...

RECENZE: Western na rychlých kolech. Proč paličatí kluci milují Le Mans

Marná sláva, takový typ podívané prostě Hollywood umí. Slavný film Le Mans z roku 1971 sice zůstal nepřekonán, přesto i...

RECENZE: Nejlepší film k výročí? Jak Fany a pes bourali železnou oponu

Animovaný film Fany a pes vstupuje do kin právě v sobotu 9. listopadu, přesně třicet let po pádu Berlínské zdi, o němž...

Advantage Consulting, s.r.o.
IT PODPORA - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz