ANKETA: Ptačí chřipku přemohla mrcha z Beverly Hills. Kdo si poradí s prasečí?

Doporučujeme   2:55aktualizováno  2:55
Filmaři si rvou vlasy. Prasečí chřipka, kvůli níž se zavírají severoamerická kina, je připravuje o výdělky. Přitom by ale právě na ní mohli vydělat. Podívejte se, kdo se zákeřnými viry na plátně bojoval. Svět zachraňovali blondýna, zrzka, hezoun, Ir i mrcha z Beverly Hills 90210.

Zkušenosti s filmovým virem má i Dustin Hoffman. Do boje proti němu vyrazil ve snímku Smrtící epidemie. | foto: Profimedia.cz

V zajetí ptačí chřipky (Pandemic, 2007)

V zajetí ptačí chřipky - Tiffani ThiessenZa všechno může surfař, který se vydá z Austrálie do Los Angeles a na palubě letadla podlehne neznámé chorobě.

A je to žena, kdo musí celou situaci řešit: duchapřítomná doktorka Kayla Martinová (Tiffani-Amber Thiessenová, známá jako "mrcha z Beverly Hills") nařídí odklonit letadlo a pasažéry pošle do karantény. Opravdový problém nastane ve chvíli, kdy se jí do cesty připlete FBI a politické ambice mocných.  

28 dní poté (28 Days After, 2002)

28 dní poté - Cillian MurphyKurýr Jim (Cillian Murphy) je na začátku jediný, kdo přežil útok neznámého viru. Tedy alespoň to tak vypadá: nemocnice, ve které se probudí, je vylidněná, stejně jako Londýn, kde se příběh odehrává. Jenže v podzemí se skrývají nakažení, kteří chtějí nákazu šířit dál.  

Trailer k filmu 28 dní poté

Pandemie (Contagion, 2001)

Pandemie - Megan GallagherováNeznámý virus napadne přímo prezidenta USA a nebýt doktorky Maxwellové (Megan Gallagherová), vyvraždil by celou zemi - jedná se totiž o mutaci nebezpečného viru Ebola.  

Nepolapitelný virus (Runaway virus, 2000)

V hlavní roli chřipka: agresivní, s děsivými příznaky a stoprocentním smrtícím účinkem. První případ se objeví v malém guatemalském městečku, brzy ale dosáhne rozměrů epidemie. Místní lékaři jsou bezradní, pomůže až - světe div se - lékařka Jenny Blanchardová (Paige Turco), specialistka na vakcíny.

Nutno říct, že tentokráte přiloží ruku k dílu i muž - doktor Daniel Roth (Jason Beghe). Pointa? Jedinou nadějí na objevení účinné protilátky jsou mrtvá těla ruských horníků.

Vražedný virus (Carriers, 1998)

Televizní thriller, ve kterém proti smrtícímu viru bojují armádní lékaři Carmen Travisová (Judith Lightová) a John O. Bailey (Philip Bosco). Za všechno samozřejmě můžou nebezpečné genetické experimenty americké vlády, která nedomyslí důsledky.

Vražedný virus - Phillip Bosco Vražedný virus - Judith Lightová

Smrtící selhání (Fatal Error, 1999)

Tentokrát se oběťmi neznámého viru stanou účastníci právnické konference ve Washingtonu. Umírají během několika sekund a spásou je pro ně zpočátku jedině Samantha Carterová (Janine Turnerová) z virologického oddělení americké armády.

I když i tady se ukáže, že muž se někdy hodí: vše se vyřeší až ve chvíli, když dorazí bývalý virologický expert Nick (Antonio Sabato). 

Smrtící selhání - Janine TurnerováSmrtící selhání - Antonio Sabato Jr.

Smrtící epidemie (Outbreak, 1995)

Tým amerických vojenských lékařů zoufale pátrá po neznámém bacilonosiči, z nějž by bylo možné získat sérum proti nákaze zavlečené z Afriky do Kalifornie. Proti jejich dobré vůli ovšem stojí "státní zájmy". V hlavní roli Dustin Hoffman alias doktor Sam Daniels.

Trailer k filmu Smrtící epidemie

Kdo by mohl vyzrát na prasečí chřipku?

V nalezených filmech je poměr mužů a žen - zachránců vyrovnanýTři muži tmavovlasí, jeden zrzavý a jeden bez vlasů. U žen jsou taktéž tři tmavovlásky, jedna zrzka a pozor, blondýnka. Logickou úvahou vychází jednoduché řešení. Aby se poměr sil v "minisondě" iDNES.cz vyrovnal, prasečí chřipku by měl přemoct muž-blonďák, nebo žena bez vlasů. Nebo je to jinak?

Vyberte si svého hrdinu či pár, který nás na filmovém plátně zbaví nové hrozby. Své tipy zasílejte do 3. května na adresu show@idnes.cz.

Tip iDNES.cz: Blonďák Owen Wilson + Sigourney Weaverová (ta už má premiéru bez vlasů za sebou).

Owen Wilson - My dva a KřenSigourney Weaverová ve filmu Vetřelec


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

TELEVIZIONÁŘ: Lucie, postrach ulice a učitelka skejťáků totality

Z filmu Tohle není Kalifornie

Vůbec, ale opravdu vůbec nevadí, pokud případný zájemce o snímek Tohle není Kalifornie zaváhá, protože v životě nestál...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Najdete na iDNES.cz