Někdo mluví o sexu, jiný o drogách. Ondřej Sokol odhalí soukromí Celebrit

  12:55aktualizováno  12:55
Perný týden pro herce a baviče Ondřeje Sokola. V pondělí na TV Barrandov odstartoval pořad improvizovaných skečů La Parta a v úterý v pražském divadle Studio DVA poprvé představí svou novou celovečerní stand-up comedy Celebrity.

Ondřej Sokol představil v pražském divadle Studio DVA svou vlastní stand-up show nazvanou Celebrity. | foto: Studio DVA

Jak už název napovídá, Ondřej Sokol během svého sólového komického výstupu prozradí mnohé nejen na sebe, ale také na své kolegy. „V tomto případě je člověk na jevišti sám za sebe. Vypráví věci ze svého života. Vždyť stand-up comedy jsou přece založené na tom, že lidé jsou výjimečně upřímní a rozebírají věci, které by jinde neřešili,“ říká Sokol.

„V tom je jejich půvab. Bavič Louis C. K. mluví o domácím sexu takovým způsobem, že jsou diváci zděšení. Takový Bill Burr zase vypráví o drogách a o večírcích, kde přiznává úplně všechno, včetně zážitků s prostitutkami, protože to jsou jednoduše věci, které se jinde neříkají. Takže je to vždycky velmi intimní výlet do soukromí. A to mi připadá zajímavé,“ vysvětluje Sokol. Přiznává však, že u některých historek jména aktérů zmiňovat nebude, u některých dokonce pozmění i okolnosti, které by mohly prozradit, o kom je řeč.

Naslouchat divákovi

Sokol má podle svých slov strukturu show promyšlenou. Hodlá se držet amerického modelu, kdy se příběhy na jednotlivých představeních opakují a komik je podle reakcí diváků postupem časem šperkuje k dokonalosti. Zároveň však odhaduje, že určitá část představení se bude muset skládat z improvizace. A to i přesto, že napsaného má daleko víc, než nakonec použije. „Mohl bych vyprávět klidně pět hodin v kuse,“ tvrdí Sokol.

Fotogalerie

„Jinak zkouším doma v koupelně před zrcadlem, takže reakce diváků chybí, ale zároveň si testuji historky na lidech, se kterými se třeba pracovně potkávám a kteří mě moc neznají,“ vysvětluje herec svou přípravu. Kromě Partičky si vyzkoušel improvizaci před lidmi už během svého angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. „To představení se jmenovalo Hanswurst. První, za které jsem byl nominovaný na Thálii. Dobře si pamatuju, jak jsem těsně před začátkem stál před lóží, ze které jsem vycházel, a jak mi strašně bušilo srdce,“ vzpomíná.

Diváci by však od Sokolovy show rozhodně neměli čekat totéž co od pořadu Na stojáka. „Formát stand-up se tady kvůli tomu pořadu vyvinul v takové zvláštní scénky před mikrofonem. Pro mě je to však disciplína, kde je člověk sám za sebe, a tím pádem je to něco mezi románem na jevišti, epickým vyprávěním a zvláštním, odlehčeným hraním,“ vysvětluje. „Já osobně si na žánru stand-up comedy cením toho, že se cítím, jako bych se díval na výstupy mnoha lidí, přitom pozoruji pouze jednoho člověka na jevišti. Představivost je v tomhle případě úžasná věc. Při vyprávění a hraní mi připadá, jako kdybych tam byl se všemi, o kterých se mluví,“ dodává Sokol.

Partičkáři nebudou zklamáni

Ačkoliv se nový žánr poněkud liší od Partičky, tedy současné La Party, která Sokola proslavila jako komika, sám herec se domnívá, že fanoušci budou z jeho nového pořadu nadšení.

Ondřej Sokol se svými Celebritami zavítá na jeviště pražského Studia DVA pravidelně dvakrát měsíčně s výjimkou prosince. Termíny představení jsou prozatím rozplánovány až do března příštího roku.


Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

RECENZE: Phil Collins dal i vsedě do koncertu vše, zvukař zaslouží padáka

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně

V úterý v pražské O2 areně koncertoval rockový veterán Phil Collins. Navzdory tomu, že celou show absolvoval vsedě,...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Marvel hodlá středoškoláky učit zodpovědnosti skrze příběhy superhrdinů

Záběr z filmu Thor II: Temný svět

Nejdříve dobyli kina a teď se chystají i do divadel. Společnost Marvel se domluvila s divadelní společností Samuel...

La Putyka zestárla. Málem jsme letos úplně skončili, přiznává Rosťa Novák

Z generálky představení Black Black Woods

Nechybělo mnoho a oslava deseti let Cirku La Putyka by byla tím posledním, co by novocirkusový soubor okolo Rosti...

RECENZE: I díky chovancům bude divadelní Přelet nad kukaččím hnízdem hit

Záběr z představení Přelet nad kukaččím hnízdem

Poblikávající obrazovka, zelené kachličky, mříž, ušmudlaná podlaha a stůl s ohmatanými kartami. Jen s pomocí několika...

Najdete na iDNES.cz