Dracula změní loď bratří Formanů ve hřbitov

  10:46aktualizováno  10:46
Divadelní loď bratří Formanů Tajemství se změní ve hřbitov. Tak totiž pojal scénograf Hynek Dřízhal novou inscenaci Dracula v podání souboru Aqualung, která má dnes v režii Pavla Kheka a Martina Vokouna premiéru.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkoušky | foto: Ivan Prokop

"Budeme se snažit být hrůzostrašní v napětí. Diváci usednou u svých stolů v hledišti, které se změní ve hroby se svíčkami. Musí počítat s tím, že kdykoliv se může něco odehrát těsně vedle nich. Věříme, že je budeme neustále překvapovat, strašit a samozřejmě i bavit a rozesmívat," řekl Khek.

Volné umělecké seskupení Aqualung vzniklo před dvěma lety. "Po sbratření s Formany jsme svůj první projekt nazvaný Vzducholoď uvedli právě na jejich lodi. Loni následovala Cesta kolem světa v režii Aleše Kisila a letos komiks Pán času. Od podzimu bychom měli hostovat v Dejvickém divadle v Praze," podotýká principál Aqualungu Lubor Šplíchal.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - z generální zkouškyV inscenaci Dracula se objeví spolu s Janem Konečným, Václavem Rašilovem, Zuzanou Dřízhalovou, Evou Leimbergerovou a dalšími.

Adaptace známého románu Brama Stokera bude poslední novinkou končící první vlny devátého ročníku Vlnobití na lodi Tajemství. Od 27. června do 4. července tu bude mít celkem pět představení - loď kotví nad Libeňským mostem v Jankovcově ulici v Praze 7 - Holešovicích.

Khek s Vokounem chtěli Draculu realizovat už v přírodním divadle v Lokti, kde ještě jako studenti divadelní akademie připravili Sen noci svatojánské.

"Tehdy se to nepovedlo a teď jsme přivítali možnost nastudovat ho zase v netypickém prostředí. Příběh vytahujeme do hlediště a snažíme se rozehrát celý lodní prostor," řekl Khek.

Spolu se svým kolegou s tímto divadelním souborem pracuje poprvé. "Je to hravé divadlo, většinu situací jeho členové rozehrávají komediálně a improvizují, což je dobré," uvedl a vysvětlil, že horor na divadle má tu vlastnost, že sám sebe paroduje. V inscenaci se uplatní i stínohra, projekce a dokonce i loutky.

Inscenace Dracula souboru Aqualung - čtená zkouškaPodle produkční Divadla bratří Formanů Blanky Borůvkové bude druhá vlna Vlnobití zahájena 20. srpna představením Vzducholoď - do té doby se na lodi hrát nebude.

"To ale neznamená, že by Formani zaháleli. Se svou plenérovou inscenací Obludárium budou dva měsíce na festivalu v Antverpách. Českou premiéru pak bude mít tento jejich projekt v září na festivalu Divadlo v Plzni," řekla Borůvková.

Pak se Obludárium hrané pod cirkusovým stanem přesune do Třeště u Jihlavy, dále do italského města Modena a poté zřejmě do Prahy či některé její okrajové části.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

RECENZE: Phil Collins dal i vsedě do koncertu vše, zvukař zaslouží padáka

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně

V úterý v pražské O2 areně koncertoval rockový veterán Phil Collins. Navzdory tomu, že celou show absolvoval vsedě,...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

La Putyka zestárla. Málem jsme letos úplně skončili, přiznává Rosťa Novák

Z generálky představení Black Black Woods

Nechybělo mnoho a oslava deseti let Cirku La Putyka by byla tím posledním, co by novocirkusový soubor okolo Rosti...

Shakespeare asi zaslechl slovo Bohemia někde v hospodě, uvažuje Isteník

Praha, 25.2.2019, Za scénou, Idnes, Michal Isteník Dominika Býmová Foto: MAFRA...

Dvě hvězdy seriálu Most! se podělí o hlavní roli letošní premiéry shakespearovských slavností. V Zimní pohádce si vedle...

Metráže - honoráže. Jak Vodňanskému rýmoval přes oceán sám Voskovec

Jiří Voskovec

O Jiřím Voskovcovi, vztahu k němu, společné korespondenci, jednom výjimečném setkání z roku 1976 a vlastně tak trochu i...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz