V Českém Brodě zklamala hlavní hvězda

  7:18aktualizováno  7:18
Okolo šesti tisíc lidí přilákal šestý ročník festivalu Rock For People, který se tradičně uskutečnil na ploše českobrodského atletického stadionu. Největšími hvězdami byli americká kapela Bloodhound Gang a němečtí In Extremo. Doplnilo je dalších osm desítek kapel, které vystoupily na dvou scénách.

Bloodhound Gang, kteří již zdomácněli na MTV a světových hitparádách, měli být triumfem akce.

"Skupinu podobného formátu jsme tady ještě neměli," sliboval Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production. Slibně rozjetý úterní koncert ovšem přerušila technická závada na aparatuře.

Američané se ještě zpočátku snažili dlouhou pauzou vyplnit komunikací s publikem, došlo i na pánský striptýz, ale nálada v publiku postupem času klesala a posléze se přenesla i na členy kapely.

Ti po opravě aparatury jen "dohráli" své vystoupení a otráveně zmizeli z jeviště. Konferenciér Jaroslav Špulák připomněl, že se v historii festivalu ještě žádná kapela nedočkala takového množství kelímků hozených na jeviště.

To němečtí In Extremo sklidili o čtyřiadvacet hodin později zasloužené ovace. Jejich zvláštní kombinace metalu a středověké hudby, ve které se proplétaly elektrické kytary, dudy a různé historické nástroje, nadchla přibližně šestitisícový dav.

Festival měl silné momenty i ve vystoupeních domácích skupin. Své publikum zde našla spíše klubová Znouzectnost stejně jako zpěvačka roku Anna K.

Přestože skupina Mňága a Žďorp vsadila spíše na kmenové skladby a navíc během jejího hraní začalo pršet, optimistická deprese frontmana Petra Fialy zjevně přišla vhod.

Pořadatelé, kteří si předsevzali nabídnout reprezentativní průřez tuzemskou scénou, vůbec druhý den přišli s trochu rozjuchanějším dramaturgickým plánem.

Kolem poledne se do kytar opřeli vyznavači pivního rocku z kapely Zvlášňý škola, později trochu unavené publikum zvedli "Keltové" z Českého srdce. Silné večerní menu zahájilo vystoupení ostravských Buty, následovala show Tří sester. Hudbu z jiného soudku pak nabídli funkující J.A.R.

"Rock For People se stává takovým českým Woodstockem," konstatoval přítomný hudební publicista Jaromír Tůma při pohledu na plochu atletického stadionu pokrytou návštěvníky s rozloženými věcmi.

Asociace se slavným festivalem z konce šedesátých let byla na místě, zejména když i oblečení mnohých návštěvníků připomínalo módu tehdejších hippies. "Lidí je hodně, ale žádný větší problém jsme ještě řešit nemuseli," uvedl na sklonku druhého dne Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

Organizátoři podobných akcí vycházejí z předpokladu, že pokud se návštěvníci nebudou nudit, zamezí se tím možnosti případných nepřístojností. Vedle osmi desítek kapel na dvou pódiích proto v Českém Brodě také zorganizovali výstavu fotografií, promítání filmů i možnost návštěvy internetového střediska. Velkému zájmu se také těšil bungee jumping.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

La Putyka zestárla. Málem jsme letos úplně skončili, přiznává Rosťa Novák

Z generálky představení Black Black Woods

Nechybělo mnoho a oslava deseti let Cirku La Putyka by byla tím posledním, co by novocirkusový soubor okolo Rosti...

Další z rubriky

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Umělci reagují na brexit. Rowlingová by chtěla kouzlo, Cher se raduje

Joanne K. Rowlingová - Festival spisovatelů v Torontu (23. října 2007)

Rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie komentují na sociálních sítích i umělci. Autorka Harryho Pottera,...

Najdete na iDNES.cz