V Českém Brodě zklamala hlavní hvězda

  7:18aktualizováno  7:18
Okolo šesti tisíc lidí přilákal šestý ročník festivalu Rock For People, který se tradičně uskutečnil na ploše českobrodského atletického stadionu. Největšími hvězdami byli americká kapela Bloodhound Gang a němečtí In Extremo. Doplnilo je dalších osm desítek kapel, které vystoupily na dvou scénách.

Bloodhound Gang, kteří již zdomácněli na MTV a světových hitparádách, měli být triumfem akce.

"Skupinu podobného formátu jsme tady ještě neměli," sliboval Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production. Slibně rozjetý úterní koncert ovšem přerušila technická závada na aparatuře.

Američané se ještě zpočátku snažili dlouhou pauzou vyplnit komunikací s publikem, došlo i na pánský striptýz, ale nálada v publiku postupem času klesala a posléze se přenesla i na členy kapely.

Ti po opravě aparatury jen "dohráli" své vystoupení a otráveně zmizeli z jeviště. Konferenciér Jaroslav Špulák připomněl, že se v historii festivalu ještě žádná kapela nedočkala takového množství kelímků hozených na jeviště.

To němečtí In Extremo sklidili o čtyřiadvacet hodin později zasloužené ovace. Jejich zvláštní kombinace metalu a středověké hudby, ve které se proplétaly elektrické kytary, dudy a různé historické nástroje, nadchla přibližně šestitisícový dav.

Festival měl silné momenty i ve vystoupeních domácích skupin. Své publikum zde našla spíše klubová Znouzectnost stejně jako zpěvačka roku Anna K.

Přestože skupina Mňága a Žďorp vsadila spíše na kmenové skladby a navíc během jejího hraní začalo pršet, optimistická deprese frontmana Petra Fialy zjevně přišla vhod.

Pořadatelé, kteří si předsevzali nabídnout reprezentativní průřez tuzemskou scénou, vůbec druhý den přišli s trochu rozjuchanějším dramaturgickým plánem.

Kolem poledne se do kytar opřeli vyznavači pivního rocku z kapely Zvlášňý škola, později trochu unavené publikum zvedli "Keltové" z Českého srdce. Silné večerní menu zahájilo vystoupení ostravských Buty, následovala show Tří sester. Hudbu z jiného soudku pak nabídli funkující J.A.R.

"Rock For People se stává takovým českým Woodstockem," konstatoval přítomný hudební publicista Jaromír Tůma při pohledu na plochu atletického stadionu pokrytou návštěvníky s rozloženými věcmi.

Asociace se slavným festivalem z konce šedesátých let byla na místě, zejména když i oblečení mnohých návštěvníků připomínalo módu tehdejších hippies. "Lidí je hodně, ale žádný větší problém jsme ještě řešit nemuseli," uvedl na sklonku druhého dne Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

Organizátoři podobných akcí vycházejí z předpokladu, že pokud se návštěvníci nebudou nudit, zamezí se tím možnosti případných nepřístojností. Vedle osmi desítek kapel na dvou pódiích proto v Českém Brodě také zorganizovali výstavu fotografií, promítání filmů i možnost návštěvy internetového střediska. Velkému zájmu se také těšil bungee jumping.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

RECENZE: Úhoři mají sice nabito, ale slepými. Herci se baví víc než diváci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Není v českém filmu větší lítosti než nad projektem se slibnými jmény i začátkem, který se pak postupně rozpadá před...

Další z rubriky

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

Najdete na iDNES.cz