Následující tipy vás možná překvapí – ale určitě vám prospějí!Nesrážejte teplotu.


Dokud se nevyšplhá nad 38 stupňů, uměle ji nesnižujte. Zvýšená teplota totiž pomáhá bojovat proti virům a zvyšuje imunitu jako nic jiného. První dny nemoci si proto naordinujte spánek, horký čaj a vitamin C v obřích dávkách.Nepráškujte.


Nepolykejte tablety proti bolesti. Zbytečně zatěžují játra, která potřebujete k čištění zavirovaného organismu. Nevyplatí se vám potlačovat kašel nebo rýmu – choroboplodné zárodky musí z těla ven a léky jim v tom brání. Užívejte jen kapky uvolňující nos a usnadňující vykašlávání.Práškujte.


Po lécích naopak sáhněte v případě, že se do vás kromě virů pustí i bakterie. Jejich přičiněním můžete snadno dostat třeba zápal plic. Bakterie se dají spolehlivě pozabíjet antibiotiky (která ale na samotné viry vůbec neúčinkují). Berte je, když máte zažloutlý krk a zahleněné plíce.Napařujte se a poťte se.


Na první příznaky bolesti v krku vám pomůže Priessnitzův zábal: mokrý kapesník, pak igelit a navrch suchá šála. Pokud máte zahleněné dutiny, vdechujte horkou vodu s čajovníkovým nebo eukalyptovým olejem.Vsaďte na přírodní léky.


Zkuste echinaceové kapky, které dokážou průběh chřipky hodně zmírnit. Pořiďte si česnekové kapsle. Česnek působí jako přírodní antibiotikum a snižuje tvorbu hlenů! Odkašlávat vám zase pomůže šťáva z cibule.


  5:43,  aktualizováno  25. března 2019 19:31