To, po čem toužíte, můžete mít už do pěti let – když si zvolíte správnou cestu. Tenhle článek vás na ni navede.

Zjistěte, kdo jste

Než si začnete malovat budoucnost, měla byste si ujasnit, co vás baví. Vaším hlavním hnacím motorem by neměly být peníze, ale sebeuspokojení. Protože když se zkusíte prosadit v dobře placeném oboru, který vás nijak zvlášť nezajímá nebo vás dokonce nudí, nejspíš neuspějete.Vybruste své vlohy

Zeptejte se sama sebe: Co bych chtěla dělat za pět let? A pak o tom napište několik stránek. Měla by to pro vás být zábava, ne otravný úkol. Uvařte si čaj nebo si nalijte sklenici vína, pohodlně se usaďte – a představte si, jak by měl za pět let vypadat váš život. Nemyslete jenom na kariéru. Berte v úvahu všechno: milostný život, peníze, zájmy.? Zavřete oči. Zeptejte se sama sebe: „Jak bych chtěla žít, kdyby mě vůbec nic neomezovalo?“ A pak si představte svoji budoucnost jako film. Namalujte si v duchu ty nejjemnější detaily: barvy, zvuky, vůně, chutě. Beze spěchu prožívejte spokojenost. Pak si poznamenejte, co jste dělala a cítila.? Vyjmenujte svých vysněných pět pé. Je načase zamyslet se nad hlavní hrdinkou svých představ – nad sebou. V pěti bodech popište, jaká jste ve „filmu“ byla.

Příklad:

1. Byla jsem svou vlastní paní.

2. Měla jsem hodně volného času.

3. Byla jsem sebejistější.

4. Nebála jsem se říct, co si myslím.

5. Připadala jsem si oblíbená.


? Namalujte svůj sen. Pokud si sama sebe představujete jako majitelku květinářství, nakreslete doprostřed čistého papíru postavičku obklopenou květinami. Figurka klidně může vypadat jako výtvor žačky první třídy základní školy; důležité je, aby se sebejistě a šťastně usmívala. Použijte zářivou barvu, která posiluje sebevědomí (nejraději červenou).


  13:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40