„Občas mě začne hrozně svědit kůže na prsou nebo bradavky. Musím se za každou cenu poškrábat.“


Za svědění možná může vysušená pokožka. Po sprchování nebo koupeli napojte kůži záplavou hydratačního tělového mléka a uvidíte, že svědění ustane. Pokud si pokožku promašťujete, ale ona pálí stále stejně nebo dokonce i víc, vaše tělové mléko zřejmě obsahuje látku, na kterou jste alergická. Obstarejte si v lékárně přípravek pro citlivou kůži. Pokud vám na pokožce naskákaly červené flíčky, z nichž se odlupují šupinky, možná se potýkáte s kvasinkovou infekcí. Kožní lékař vám předepíše hojivou mast.

Pozor: Jestliže vás náhle začala svědit jedna bradavka nebo se na ní objevila šupinkatá ranka, mohlo by jít o vzácnou formu rakoviny prsu. Spěchejte za gynekologem nebo do mamografického screeningového centra.„Prsa mi visí a jsou hrozně měkká.“


Na koupališti vídáte mraky žen v plavkových podprsenkách push-up nebo se silikonovými implantáty, které zvedají poprsí skoro až k bradě. Když vyrazíte do baru, z dekoltů vašich kolegyň a kamarádek vyčnívají krásně oblé kopule, zespodu vydatně podložené molitanovými vycpávkami. Při pohledu na všechnu falešnou pevnost snadno zapomenete, že přírodní prsa nemají vypadat jako dva přehuštěné míče a je úplně normální, když se vlastní tíhou trochu prověsí. Na místě je totiž nedrží svaly, ale jenom vazy, které se při zátěži uvolní.

Tip: V dámské převlékárně u tělocvičny nebo na koupališti hoďte očkem po hrudnících ostatních žen, až je zbaví všech podpěr. Zjistíte, že se zemskou přitažlivostí ani zdaleka nebojujete sama! Pokud je vaše poprsí hodně měkké, nejspíš v něm máte víc tuku než pevnější žlázové tkáně.

Další příčina: Při běhání nebo cvičení bez vhodné podprsenky vám povolily vazy a teď plní svoji funkci asi jako vytahané spodní prádlo. I když neexistuje důvod, proč byste se měla za povislé měchy stydět, můžete vyzkoušet triky na jejich zpevnění. V první řadě začněte nosit podprsenku s nastavitelnými ramínky a (jestliže máte velikost košíčků B a větší) také s kosticemi, které odlehčí namáhaným vazům. Cvičte ve sportovním prádle se speciálně modelovanými košíčky, v nichž ňadra neposkakují.


Tip: Neřešte, co se vám na vašich ňadrech nelíbí, a berte je hlavně jako zdroj rozkoše. Přírodní prsa bývají citlivější než plasticky vylepšená!


  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:18