Tuhle diagnózu v budoucnu uslyší každá osmá žena. Prognózy zní děsivě. Vy však nepropadejte panice.

Mýtus č. 1: Rakovina prsu postihuje stále mladší a mladší ženy

Za posledních pětadvacet let zůstala věková hranice této nemoci stejná. Úmrtnost žen do 50 let každý rok dokonce klesá o 3 procenta. Diagnóza u dvacetiletých a třicetiletých žen je poměrně vzácná, dvě třetiny nových případů se týkají žen po pětapadesátém roce věku.


Oficiální světová statistika říká: s rakovinou bude bojovat každá osmá žena – myšleno během celého života od narození do, řekněme, osmdesáti let. Američtí vědci vyzkoumali, že pravděpodobnost onemocnění u ženy od třiceti do čtyřiceti je 1:200. Vedle toho pravděpodobnost, že žena do pětačtyřiceti let zemře při autonehodě, je dvanáctkrát vyšší.Mýtus č. 2: prevence Neexistuje

Omezte alkohol na minimum, nekuřte, jezte co nejmíň průmyslově zpracovaného jídla, dávejte přednost biopotravinám, omezte uzeniny, salámy a červené maso, cvičte každý den aspoň půl hodiny – a to nejlépe ta cvičení, která energeticky harmonizují (jóga,  taiči, bojová umění, pohyb v přírodě). Pokud máte děti a je to možné, kojte co nejdéle. Zjistěte si výskyt této nemoci ve vašem rodě. Byla vaše sestra nebo maminka diagnostikována před padesátkou? Máte z matčiny nebo otcovy strany dva nebo více případů rakoviny? Pakliže ano, je dobré probrat to s lékařem a zpřísnit životní styl a sebepozorování.


Další důležitou prevencí, která sice není vědecky podložená, je naše myšlení. Naše obavy. Máme-li přílišný strach z určitých věcí, často se nám právě ony stanou. Poslední výzkumy kvantové fyziky a jemnohmotných částic a vln zjišťují, že i naše myšlenky jsou formami hmoty, jen subtilnějšími, takže když máme z něčeho intenzivní obavy, nebo na to hodně myslíme, „navibrujeme“ se na stejnou frekvenci, která se může časem zhmotnit. V kvantové fyzice platí, že podobné přitahuje podobné. Proto i s obavami a panikou a myšlenkami na tuhle nemoc buďte opatrná. Nic nezanedbejte, ale zkuste si aspoň každou chvíli nepředstavovat, že to budete stoprocentně vy, kdo se bude s touto nemocí potýkat.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:18