Doporučujeme

Hoďte nohy do pohody. Máme tipy, jak na tu nejlepší péči

  • 0
Naslouchejte potřebám svých chodidel, v tuto dobu dostávají hodně zabrat. Je léto a vaše nohy jdou z kůží na trh, nenechte je, aby trpěly.
I domácí pedikúra nese svá rizika. Buďte proto opatrné!

Každá žena je jedinečná a má trochu jiné priority. Krásné nožky bez hrubé kůže, otlaků a prasklin jsou však tím, po čem touží všechny, zvlášť když jsou teď v létě mnohem více na očích. Nezbývá než pro nohy a chodidla něco udělat. Určitě si to zaslouží!

Pedikúra

Nehty na nohou by měly být pravidelně stříhány a upravovány. Vždy sáhněte po kvalitním nástroji na stříhání a pilníčku a pravidelně si dělejte pedikúru.

V domácích podmínkách je nejlepší ta klasická, která začíná koupelí nohou v teplé vodě. Tím dojde ke změkčení ztlustělých vrstev pokožky a nohy se lépe ošetřují. Nechte je ve vodě aspoň čtvrt hodinky a následně odstraňte zrohovatělou kůži. Práce s pemzou může být namáhavá, ale elektrickou bruskou si vylepšování chodidel hodně usnadníte.

Na ostrouhání tvrdé kůže v domácích podmínkách se ale nedoporučují ostré žiletky, můžete se lehce říznout nebo vzít víc kůže, než je třeba – pokožka poté ztrácí přirozenou ochrannou funkci a reaguje intenzivním rohovatěním. V každém případě v této fázi péče můžete použít i peeling, hodí se zejména na zhrublou kůži bez zrohovatělých míst.

Na vrstvě krému nešetřete, zvláště tehdy, když nohám dopřejete blahodárný zábal.

Hydratace

V letních měsících může horké počasí a nošení otevřených bot způsobovat vysušení pokožky na chodidlech.

Extra tip:

  • Nepodceňujte výběr letní obuvi. Základem jsou přírodní a vzdušné materiály, zvlášť jestli se nechcete vzdát uzavřených bot. Ty by měly být dost široké, aby se noha a prsty měly místo.
  • S věkem se noha nepatrně zvětšuje, i to je třeba brát v potaz. Nedivte se tedy, že jsou vám staré boty trochu těsné.

Velkou roli hraje i fyzická aktivita, když budete celý den na nohou, i kůže na nich dostane víc zabrat. Nepomáhají ani horké spršky nebo koupele: vás možná pěkně prohřejí, nohy ovšem nepříjemně vysuší.

Jak vidno, takových dehydratačních nástrah číhá všude plno. Každá rada je v tomto případě drahá. Zkrátka pravidelně hydratujte pokožku dolních končetin, ideálně už preventivně. Používejte k tomu kvalitní hydratační krém nebo olej.

Vhodnou volbou je i použití výživného krému před spaním. Po jeho aplikaci si navlékněte bavlněné ponožky, aby se do kůže lépe vstřebal.

Relaxace

Pokud máte nožky unavené po náročném dni nebo dlouhé venkovní procházce, dopřejte jim vzpruhu. Připravte si relaxační koupel nohou a do vody přidejte mořskou sůl nebo esenciální olej, vhodný je například eukalyptus, levandule, březová kůra, aloe vera či rozmarýn. Masírujte také chodidla, aby se uvolnilo napětí a zlepšila cirkulace.

V teplých měsících je pravidelná péče o nohy zcela zásadní.

Ochrana

Nezapomínejte ani na ochranu kůže před slunečním zářením. Volte opalovací krém s vysokým faktorem, především na svrchní části nohou, které jsou nejvíce vystavené slunci.

Zdraví

V letních měsících je nohy třeba chránit před plísňovými infekcemi. Ty se mohou v teplém a vlhkém prostředí snadno šířit. Zvolte proto pohodlné a prodyšné boty a nohy udržujte stále suché. Do péče zapojte i speciální pudry a spreje na nohy a obuv, pomáhají nežádoucí mikroorganismy udržet v šachu.

Tip:

Máte dojem, že jsou vaše nohy stále cítit? Vzdejte se na nějakou dobu kořeněných jídel s česnekem a cibulí, nechoďte v uzavřených botách naboso a nohám udělejte solnou koupel. Lžíci soli nechte rozpustit v litru teplé vody a nohám v této lázni dopřejte několik relaxace.


  • Vybrali jsme pro Vás