Doporučujeme

Když nehty volají SOS. Známe řešení na všechny jejich problémy

  • 0
Krásné a pevné nehty si přeje mít každá z nás. Jak řešit lámání, třepení, nežádoucí zabarvení či další problémy s nehty? Víme, co může pomoci.

Třepí se a zatrhávají

Nejčastější příčinou tohoto problému bývá nedostatek některých vitaminů a minerálů. Jde hlavně o vápník a zinek i vitaminy A, B a C. Nehty doslova trpí i tehdy, když často uklízíte bez rukavic nebo používáte nevhodnou kosmetiku, a nedopřejete jim správnou péči.

Jaké je řešení? Snažte se doplnit v dostatečném množství potřebné vitaminy a minerály, ať formou čerstvých potravin, nebo kvalitních doplňků stravy. Při úpravě nehtů a jejich zkracování nepoužívejte nůžky, ale pilník, ideálně skleněný. Nehty pilujte vždy od kraje ke středu. A nikdy hned po koupání či sprchování, kdy jsou změklé.

Jsou křehké a slabé

Ráda byste měla dlouhé nehty, ale nikdy vám pořádně nedorostou, protože se vždycky zlomí, nebo zatrhnou? Způsobuje to opět nedostatek vitaminů a minerálů, ale i nevhodná kosmetika, především nekvalitní odlakovače. Křehké nehty mohou také signalizovat některé nemoci, například nedostatečnou funkci štítné žlázy nebo také chudokrevnost.

Jaké je řešení? Pro zpevnění nehtů používejte vyživující a regenerační laky na nehty s obsahem keratinu a vápníku – posílí je a vyhladí. Můžete je používat samostatně nebo jako podkladový lak. Zapomeňte na odlakovače s acetonem, které nehty zbytečně oslabí.

Ilustrační snímek

Mají nežádoucí zabarvení

Odlakovala jste si nehty a mají nehezkou nažloutlou barvu? Může za to časté lakování výraznými odstíny laků – stopy zanechávají hlavně červené, fialové a hnědé.

Jaké je řešení? Používejte ochranný podkladový lak na nehty. Nažloutlý odstín nehtů odstraníte citronovou šťávou (překrojte citron a nehty jím důkladně potřete, následně omyjte teplou vodou). Podobně působí i bělicí zubní pasta (naneste ji na nehet, nechte působit a pak zubním kartáčkem krouživými pohyby vyčistěte).

Objevují se bílé skvrnky

Říká se, že za jejich vznik může nedostatek vápníku, což není úplně pravda. Jsou to vlastně drobná poranění nehtu vznikající mechanickým poškozením, například kousáním nehtů, klepnutím o stůl či bouchnutím se do ruky. Důležitá je pevnost nehtů. Pokud jsou křehké, skvrnky se tvoří častěji. Je ale pravda, že křehkost a odolnost nehtů s dostatkem vápníku souvisí.

Jaké je řešení? Už vzniklé skvrnky z nehtů neodstraníte. Spíš myslete na prevenci a nehty posilujte. Hlavně si hlídejte příjem dostatečného množství minerálů, jako například vápníku a zinku.

Kolem nehtů máte záděry

Záděra je vlastně kousek odumřelé suché kůže okolo nehtu, kde je slabá ochranná vrstvu tuku. Proto snadno dochází k jejímu vysušování. Tvoří se hlavně tehdy, máte-li sklon k suché pokožce a zapomínáte-li na její dostatečnou hydrataci. Záděra není moc hezká, a když někde zavadíte, může se zatrhnout, což je bolestivé.

Jaké je řešení? Záděry v žádném případě netrhejte, protože hrozí zanesení infekce. Raději namočte ruku do teplé vody a ostrými nůžtičkami záděru opatrně ustřihněte a ošetřete hydratačním krémem. Prevencí jsou olejíčky na nehtovou kůžičku, které třeba každý den jemně vmasírujte do okolí nehtů.

Ilustrační snímek

Trendy barvy pro letošní sezonu

Zapomeňte teď na nude klasiku na nehtech. Kdy jindy si užít veselé a výrazné barvy než právě teď na prahu léta? Letos se nosí jemné pastelové i neonové odstíny růžové, modré, fialové, žluté či zelené.

Zdraví a krásu nehtů podpoříte nejen speciálními produkty na nehty, ale i pravidelným promazáváním rukou výživnými a hydratačními krémy k tomu určenými. Na mytí rukou používejte šetrná tekutá mýdla, nejlépe s neutrálním pH nebo pH v rozmezí 5–7, a horkou vodu vyměňte za vlažnou.

Lak na nehty Essie Nails vám během pár chvil zajistí krásné a upravené nehty.

  • Vybrali jsme pro Vás