Projevil se nekonečný lockdown negativně na vaší figuře? Ještě jste se nezbavila „zimních“ kilogramů? Nevadí, stačí jen vědět, jak se oblékat, abyste ošálila zraky okolí.

Byla by chyba rezignovat na barevné oblečení, i když je pravda, že tmavá opticky zeštíhluje. Hlavně pozor na ostré barevné kontrasty. Jasné barvy patří na štíhlejší partie, stejně jako výrazné vzory, detaily, zdobení. 

Jaké vybírat materiály? Rozhodně ne ty nepoddajné, které přidávají na objemu. Hodí se spíš měkké, lehké, splývavé látky, třeba se zajímavou strukturou. Sáhněte raději po materiálech, které dobře drží tvar a neztrácejí ho.

„Zhubnout“ vám pomohou i boty. Podpatky postavu opticky prodlouží, nožky se zdají delší a štíhlejší. Nemusí to být zrovna „jehly“, dobře poslouží i podpatky blokové. Zapomeňte na „placaté“ botky.

Zamaskujte to!

  • Větší jednolité plochy oblečení, zvlášť na problémových partiích, je třeba nějak „rozbít“ a odvést pozornost jinam. K tomu poslouží třeba zapínaní, šperk (samozřejmě větší a výraznější), šál, šátek apod.
  • Dobrými pomocníky jsou i další doplňky – nejlépe barevně odlišné a zajímavé.
  • Pozor na hodně malé kabelky – k „větší“ postavě vypadají lépe ty větší.