Krajka je symbolem ženskosti, svůdnosti i něhy. Mužům se na ženách líbí a jim dodává křehkost i nevinnost.

Coco Chanel, legendární módní návrhářka, kdysi prohlásila, že krajka je jednou z nejkrásnějších imitací přírody. Každopádně se dá označit také za nejrafinovanější látku v oblečení a ani zdaleka není jenom záležitostí princezen či nevěst. Naopak, krajkové kousky ráda nosí spousta nejen slavných žen.

Samozřejmě není krajka jako krajka, je jí několik druhů, které se liší způsobem výroby. Nejvzácnější a nejdražší je ta ručně vyšívaná. Ovšem díky možnosti strojové výroby se stala součástí šatníků částí milionů žen po celém světě.

Asi nejznámější klasikou jsou krajkové šaty, ale na paty jim úspěšně šlapou i rozmanité blůzky, topy či sukně. Protože je krajka nadčasová, můžete kvalitní kousek nosit i několik let.

Netroufáte si na celokrajkový outfit? Vůbec nevadí. Velmi oblíbené a módní je totiž použití krajky pouze v určitých partiích oblečení nebo ve spoustě kombinací s jinými materiály. Super je, že například krajkový top bude vypadat parádně jak s džínami, tak třeba i s dlouhou slavnostní sukní.

Extra tip: K nejklasičtějším barvám krajky patří bílá a černá, ale působivá je také vínová, červená, modrá, růžová, nude či smaragdově zelená.