A je to tady! Štědrý den je již za dveřmi, proto je potřeba končit s tolik stresujícími přípravami na nejkrásnější podvečer roku. Aby den D neztratil své nezaměnitelné kouzlo, nezapomínejte ani na vhodný výběr oblečení. Možná si říkáte, že jde o malichernost. To se ovšem dost pletete.
Nejkrásnější čas roku si zaslouží něco speciálního.

Nejkrásnější čas roku si zaslouží něco speciálního.

Vyvrcholení adventu lze pojmout opravdu mnoha způsoby. Právě proto každý z nás vnímá Vánoce jinak. Zatímco jedna skupina si i v dospělosti chvíle u stromečku v kruhu rodinném užívá plnými doušky, druzí jsou jako známá filmová postavička Grinch a rádi by tento den vymazali z kalendáře. Ať ale chcete, nebo ne, 24. prosince si alespoň malou oslavu žádá…

Jako ze žurnálu

V případě, že každoročně usedáte ke štědrovečerní večeři v hojném počtu, zajisté se tento čas nese v tradičním duchu, což je zkrátka skvělé. Nechybí lahodné pokrmy, spousty dárků a vděčných úsměvů i upřímná radost z blízkosti milovaných. 

Využijte proto tohoto nastavení a pořiďte si něco hezkého na sebe. Možná letos nechcete zbytečně utrácet a spokojíte se se stávajícím šatníkem, ale nezapomínejte na nějakou novou maličkost. Trochu toho rozmazlování si zasloužíte. Již za „pár korun” lze pořídit vhodné šaty, které navíc užijete také pro další příležitosti. 

Vyměňte tepláky za krásné šaty a staňte se ozdobou vánočního dne.

Vyměňte tepláky za krásné šaty a staňte se ozdobou vánočního dne.

Vsaďte na nesmrtelné modely v podobě malých černých, které do módy zavedla hlavní persona světa krásy - Coco Chanel. Zapomeňte ale na mini délky a hluboké výstřihy. Vánoce jsou svátky dobrých mravů, takže vulgárně odhalená ňadra, jež působí, že každou chvíli skončí na talíři vedle nebožáka kapra, vážně nejsou na místě. 

Vedle nešlápnete s vysoce ženským střihem v midi provedení. Jestli zatoužíte po něčem decentně výstřednějším, pak zaměřte pozornost na materiály. Trendy sametem, romantickou krajkou či lesklým saténem nic nezkazíte.

Oslavte Vánoce v pohodlném a tématickém modelu.

Oslavte Vánoce v pohodlném a tématickém modelu.

(Ne)vhodná volba

K adventu se váže hned několik barev. Kromě červené, zlaté a zelené můžete obléci šaty fialové a stříbrné. Motiv květin možná není aktuální záležitostí, ovšem letos hraje prim. Není tak potřeba se bát ani florálních potisků, ovšem na velké divoce vyhlížející exotické rostliny raději nevsázejte. K večeři rozhodně neusedejte v denimu ani zvířecím vzoru. Naopak party detail v podobě flitrů bude blyštivým zpestřením.

Pokud chcete opravdu zazářit, blýskněte se v šatech s flitry, které jsou velkým trendem.

Pokud chcete opravdu zazářit, blýskněte se v šatech s flitry, které jsou velkým trendem.

Co se týče střihů, pak je vítán minimalismus. Stejně tomu je v případě prodloužených délek košil a košilových šatů jako takových či zavinovacích modelů. Originálním tahem budou šaty asymetrického designu.

Domácí pohoda

Jste spíše typ člověka, co si nepotrpí na adventní okázalosti? Nesnášíte škrobenost a Vánoce slavíte skromně, jen se svým partnerem či sama? Nevadí. I pro vás je zde široká škála šatů, jež oceníte také v roce budoucím, ať už půjdete do práce, na nákupy či na rande. 

Přesně takové jsou například maximálně komfortní úpletové a teplákové varianty. Užijete je nejen na nespočet příležitostí, ale také je lze kombinovat napříč módními styly. Rozumí si s legínami, džínsy nebo punčochami. Kromě toho se s nimi perfektně pracuje. Během pár minut vykouzlíte look ryze ženský i sportovní. Záleží jen na vaší aktuální náladě.