To, co vezmete do pusy a rozžvýkáte, má na váš vzhled mnohem větší vliv, než se vůbec tušilo. Už za pár dní vám mohou některé potraviny vylepšit pleť tak, že to bude vidět!

Když budete celý týden chroustat jen okurky a mrkev, dá se předpokládat, že se nakonec nasoukáte i do těch nejhubenějších kalhot, které skladujete ve skříni. Strava, která projde žaludkem, ale nemá vliv jen na vaši postavu. Výběrem správného jídla dokážete udělat pro svou krásu mnohem víc. Vědci si poslední dobou pořádně posvítili na některé potraviny a zjistili zajímavé věci. Určité živiny totiž výrazně znásobí vaši přitažlivost už za pár dnů. Jak tyhle poznatky zapracovat do péče o sebe? Přečtěte si tipy nejznámějších amerických dermatologů a dietních poradců.


1 Sbohem, pupínky

„Dýňová semínka představují perfektní zbraň proti zaníceným pupínkům. Jsou totiž plná zinku,“ tvrdí americká výživová specialistka Esther Blum. Problémy s akné má většinou na svědomí nedostatek zinku. Zkuste do jídelníčku zařadit lžíci dýňových semínek denně a problémy s pupínky splasknou.   


2 Krásná pleť hladce

„Řeřicha je mimořádně bohatá na antioxidanty, které léčí záněty a stahují póry. Navíc obsahuje železo, které pomáhá rozzářit pleť,“ uvádí dermatolog. Naklíčená rostlina, kterou koupíte v každém lepším supermarketu, zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi. Díky nim se pleť ubrání škodlivinám.


  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:13