Móda je hra, berte ji proto s nadhledem a nebojte se experimentovat. Letošní trendy k tomu přímo vybízejí.

Bude to velké a bude toho hodně. Hned v lednu se dozvíme, co si módní návrháři připravili na přehlídky v Paříži, New Yorku, Londýně a Miláně, kde nám představují nejžhavější trendy pro jaro a léto.

Krátké šortky jsou nezbytnou výbavou pro letošní léto.

Krátké šortky jsou nezbytnou výbavou pro letošní léto.

Velký návrat budou slavit třeba šortky, ovšem ne ledajaké, ale super krátké, připomínající spíš spodní kalhotky s nohavičkou. 

Pokud tedy nemáte perfektní nohy a chcete držet krok s módou, začněte běhat už teď, ať v nich můžete na jaře vyrazit. Nosit se totiž budou nejen na pláž, ale i do práce, třeba v kombinaci s bílou košilí nebo sakem, jak jsme mohli vidět na přehlídkách Hermes či Ferragamo. 

Jestli si na „kraťásky“ netroufnete, ať už kvůli nedostatku pohybu, nebo staromódnímu zaměstnavateli, doporučuji je v umírněnější variantě s černými punčocháči – modelky u Chanel v nich vypadaly úchvatně a elegantně! 

Dobrou zprávou je, že z módy nevyjdou ani neonově zářivé barvy. Pokud jste se s nimi v zimě nestačila sžít, na jaře máte ideál ní příležitost. Spoustu takových kousků již v únoru seženete v nové kolekci H&M Studio, která září růžovými, kobaltově modrými i neonově zelenými tóny.

Na své si ale přijdou i milovnice klasiky a elegance. Nedílnou součástí šatníku se totiž stanou vesty v klasickém pánském stylu, a to ve spojení s kalhotami i sukněmi.

Rozhodně si letos pořiďte alespoň jeden puntíkovaný model.

Rozhodně si letos pořiďte alespoň jeden puntíkovaný model.

Asi se shodneme, že málokterý vzor je tak slušivý, elegantní a zároveň ženský jako puntíky – ano, stále vidím Julii Roberts v Pretty Woman na koňském pólu v těch úchvatných šatech! 

Rozhodně si proto pořiďte alespoň jednu puntíkatou věc (ať už rozevláté šaty, maxisukni, či halenku s volány), omladí vás a dodá vám hravou rozpustilost. A o to přece nejen v módě každý rok jde.