Vysušují se, lámou, ztrácejí obranyschopnost, konečky se třepí – i tak nějak mohou vypadat v létě vaše kadeře. Ovšem jen v případě, že s tím rychle něco neuděláte. Byla by chyba zanedbat to a pak složitě řešit ještě větší škody.

1. Používejte solární kosmetiku. A to nejen k ochraně pokožky, ale i vlasů.

2. Chraňte se před sluncem. Noste klobouky, šátky, čepice – je to móda i šikovný způsob ochrany.

3. Myslete i na pokožku hlavy. Nejen ti „bez vlasů“. Pomohou pokrývky hlavy a krémy s vyšším UV faktorem.

4. Při koupání vlasy zbytečně nemáčejte. Škodí chlór i mořská sůl. Když se při koupání namočily, spláchněte je pitnou vodou.

5. Mokré vlasy jemně vymačkejte v ručníku. Vlasy nedrhněte a pak je nechte volně uschnout na vzduchu, ale ne na slunci.

6. Pro letní účesy používejte šetrné pomůcky. Hřebeny a kartáče pro mokré vlasy, gumičky, sponky a další.

7. Na léto neškodí trochu změnit styl. Třeba malinko (i víc) zkraťte účes, a je-li to možné, barvení a odbarvování odložte na podzim – na žhavém slunci nová barva dlouho nevydrží.

Přírodní oleje pro krásu

V létě trápí naši hlavu především nadměrné vysušování – vlasů i vlasové pokožky. Olejové vlasové produkty si dokážou s tímto problémem, i s řadou dalších, poradit.

Ilustrační snímek

Pro specifické potřeby „hlavy“ jsou ideální zejména:

  • Arganový olej

Tzv. pouštní zlato či olej krásy z jader polopouštního stromu argánie trnité obsahuje spoustu vitaminu E, zpomaluje stárnutí pleti, vyhlazuje vrásky, vyživuje pokožku, vlasy i nehty. Posiluje křehká vlasová vlákna, snižuje krepatění, dodává vlasům lesk a hebkost. Pokožku hlavy udržuje zdravou, snižuje tvorbu lupů.

  • Ricinový olej

Lisuje se ze semen rostliny skočec, která obsahují kolem 50 % oleje. Má výrazné zvlhčující a vyživující účinky pro zdraví a pohodu pokožky hlavy a vlasů.

  • Olivový olej

Má vysoký obsah „éčka“, působícího proti volným radikálům (ze slunečního záření a znečištěného ovzduší), i esenciálních mastných kyselin. Zvláčňuje, vyživuje, uhlazuje vlasy a usnadňuje rozčesávání.

  • Kokosový olej

Zadržuje živiny, chrání před poškozením, zlepšuje hydrataci, uhlazuje, krotí vlasy a potlačuje jejich krepatění.

  • Mandlový olej

Má vysoký obsah proteinů, vitaminů A, B, E i omega-3, 6 a 9 mastných kyselin. Vlasům dodává lesk, hydratuje je,, chrání před lámáním i před sluncem, bojuje proti roztřepeným konečkům.