Ne každá žena se může pyšnit parádní hřívou. Pokud máte vlasy jemné, slabé a plihnou vám během několika minut, nezoufejte a zkuste pár osvědčených triků.

Dodejte jim lesk

Vlasy se lesknou pouze v případě, že jsou hladké a „nešupinovatí“ – tím pádem dobře odráží světlo. Pokud tomu tak není, je třeba používat přípravky dodávající matným vlasům lesk. Vyplňují totiž trhlinky, které se na vlasech tvoří, a tím uhlazují jejich povrch.

Ženy s jemnými vlasy se ale péči navíc často vyhýbají, protože se obávají, že účes pak zplihne ještě dřív než jindy. Není třeba se bát. Speciální vlasové masky či balzámy určené na jemné vlasy mají odlehčené složení a vlasy nezatěžují.

Řekněte si své drahé polovičce o dárek, který si zasloužíte! Luxusní fén Dyson Supersonic splní nároky i těch nejnáročnějších dam! Je tichý, lehký, vysouší vlasy rychlostí blesku – a navíc je neničí! Je totiž vybaven inteligentní regulací teploty a díky tomu nevystavuje hřívu extrémně horkému vzduchu. Ochranná technologie Heat Shield zase zajišťuje chladný povrch nástavců, takže nehrozí popálení pokožky.

Správně je (vy)fénujte

Nejlepšími parťáky pro vykouzlení opticky většího objemu účesu jsou kvalitní fén a perfektní střih.

Vlasy nejprve prosušte při střední teplotě vzduchu – skloňte hlavu na stranu a fénujte je proti směru růstu. Teprve poté do nich včešte pěnové tužidlo nebo je poprašte sprejem. 

Vrchní prameny oddělte a přichyťte na temeni, spodní postupně natahujte přes velký kulatý kartáč a fénujte. Na závěr je vyfoukejte studeným vzduchem. Stejně postupujte i u vrchních pramenů.

Účes zafixujte lakem

Lak na vlasy je perfektním zakončením všech procedur. Vlasy shora pouze decentně poprašte.

Efekt helmy by je totiž jen zbytečně zatížil, což se týká především jemných vlasů. Efektivnější je jednotlivé prameny na temeni lehce nadzvednout prstem a lak aplikovat ze strany na konečky.

Objem „last minute“

Není-li času nazbyt a vlasy jsou zplihlé, použijte suchý šampon či pudr pro objem. Stačí ho aplikovat na vlasy, promnout je u kořínků a důkladně vykartáčovat.

Ilustrační fotografie

Pěstící oleje lokny rozsvítí

Problém s leskem mívají často také vlnité vlasy. Jejich struktura totiž hůř odráží světlo. Vlasové oleje a fluidy je pomohou uhladit, zabrání jejich lámavosti a dodají jim dostatečnou hydrataci.

Zvolte vhodné přípravky

Jakýkoliv styling začíná už samotným mytím vlasů. Pořiďte si šampon pro objem – vytvoří na vlasech posilující film. Dalším skvělým pomocníkem bude tužidlo, dávkujte ho ale jen úsporně: stačí šest stříknutí spreje.