Málokdy jsme při pohledu do zrcadla se svým vzhledem stoprocentně spokojené – a občas právem. Přitom někdy stačí málo, třeba změnit kosmetiku, druh péče, dopřát si dostatek času.

Pozor na monitor a displej

Víte, že i dlouhé sledování televize nebo koukání na displeje a monitory počítačů může zanechat neblahé stopy na vaší kráse? Takzvané modré světlo, které vyzařují, proniká do pokožky hlouběji než UV záření (až do vrstvy dermis) a tam ničí kolagen a elastin, udržující kůži mladou, plnou a vyživenou.

Modré světlo způsobuje oxidační stres, urychluje stárnutí pokožky, má vliv na vznik vrásek, pigmentových skvrn, zarudnutí, kruhů pod očima apod.

Tip: V boji proti negativním vlivům modrého světla na kůži mohou pomoci vitaminy (zejména mé A, B, C a E) a kyselina hyaluronová.

Pikantně rudý tip

Papriky jsou známé vysokým obsahem vitaminů C a E, ale i minerálů, a především karotenoidů, které dokážou zcela mimořádně chránit buňky před volnými radikály a rozjasňovat pleť. Proto mají papriky v hledáčku zájmu i kosmetické značky a využívají jejich účinků.

Jak přičarovat zpět hladkou pokožku?

Všimla jste si po večerní koupeli, že vaše kůže má k hladkosti a jemnosti hodně daleko? Pokud s tím chcete rychle něco udělat, zkuste peeling, který pokožku jemně „vygumuje“, změkčí i vyhladí, a navíc si při aplikaci dopřejete i příjemnou masáž.

Tělový peeling se doporučuje jednou týdně, ale problematická místa (lokty, kolena apod.) můžete ošetřovat i častěji – podle potřeby.

Kouzlo květin a vody

Květiny mají své místo v kosmetické péči už odpradávna a květinové vody – do kapaliny uvolněné všechny ve vodě rozpustné aromatické a aktivní složky z rostlin – patří k nejtradičnějším formám. Pro pokožku jsou velmi užitečné. Dodávají jí živiny, hydratují, regenerují, osvěžují a odstraňují nečistoty. 

Tip: Pro extra osvěžení skladujte květinové vody v ledničce.