Teplotní výkyvy vyžadují pravidelnou péči o pleť. Obzvlášť nyní, kdy se rouška stala nezbytným každodenním doplňkem.

Pokud jste dosud o svou pleť příliš nepečovala, nošení roušek by to mělo změnit, protože pokožka neustálým zakrýváním trpí.

Jakkoliv je totiž v boji proti šíření obávaného viru přínosná, pleť uzavřená delší dobu pod vlhnoucí tkaninou příliš nejásá. Vlhké a teplé prostředí je rájem pro množení bakterií, mohou se s větším rizikem objevit vyrážky nebo zhoršit akné.

Každodenní péče o pleť tak během období povinného nošení roušek ve vnitřních prostorách dostává nový rozměr.

Základem je pravidelné důkladné čistění, a to alespoň dvakrát denně, ráno a večer. „Nejprve si umyjte obličej vlažnou vodou a dobře ji vysušte, pak pokračujte kvalitními pleťovými přípravky na čištění pleti a poté pleťovými vodami či toniky. Při dlouhodobém nošení roušky je také velmi vhodné vynechat, celoobličejový make-up, abyste svou pleť ještě více nezatěžovaly,“ radí kosmetička a vizážistka Adéla Komárková z dm drogerie.

Nejlépe dvakrát do měsíce si dopřejte poctivý pleťový peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a navrátí pleti svěžest.

Pokožce prospívají rovněž speciální masky, které ji vyživí a ochrání před opakovanou zátěží. V neposlední řadě nezapomínejte na pleťový krém, a to jak denní, tak noční.

Výživná olejová séra jsou pak už onou pomyslnou třešničkou na dortu, kterou vaše pleť zaručeně ocení.