Sluneční paprsky jsou příjemné, pro lidskou psychiku působí blahodárně, ale mají i své stinné stránky. Nejenže urychlují stárnutí pokožky, navíc mohou napáchat pěknou neplechu na vlasech. Je proto potřeba kštici důkladně chránit a vyvarovat se vlasovým hříchům, kterých se v létě dopouštíme.

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou!

Kadeřníci sice doporučují omezit používání fénů, žehliček a kulem, na druhou stranu ulehnout do postele s čerstvě umytými vlasy, je jeden z největších prohřešků. Vlasy nasáklé vodou mají otevřenou strukturu, jsou proto náchylnější k lámání. Během spánku, kdy se hlava tře o polštář, dochází k poničení vlákna vlasu, výsledkem jsou slabé, elektrizující a třepící se vlasy. Mimo to se kštice snáze zacuchává.

Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect, Notino.cz, cca 300 Kč

Používejte sluneční kosmetiku

Pro někoho se jedná o chytrý marketingový tah, ale věřte, že unikátní složení sluneční kosmetiky dokáže odvrátit nespočet letních negativ. Zpravidla obsahuje výtažky z tropických rostlin, jež udržují vlhkost a dbá na kvalitní regeneraci, která v létě vlasům poskytne maximální ošetření, ochranu, výživu a hydrataci. Aplikací spreje pro sluncem namáhané vlasy hřívu chráníte před působením paprsků a zabraňujete jejich vysoušení. Vlasová sluneční kosmetika má i tu výhodu, že kštice je během používání mnohem lesklejší a snáze se rozčesává.

L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime
sprej pro vlasy namáhané sluncem, 349 Kč
  • Vlasy před sluncem lze chránit i díky trendy kloboukům. Nejsou jen praktické, ale také slušivé a vysoce módní.

Při koupání nemějte rozpouštěné vlasy

Vždy, když se chystáte do moře či bazénu, vlasy zapleťte do drdolu, vhodný je i copánek. Nezapomínejte ihned po koupání vlasy osprchovat a odstranit zbytky slané nebo chlorované vody. Slaná, stejně jako chlorovaná voda dokáže na vlasech napáchat velké škody. Narušuje vlasové vlákno, vlasy jsou následně velmi křehké.

Vychytávka: Své vlasy můžete ochránit také vyzkoušeným trikem, namočte je ve sladké čisté vodě ještě před koupáním, nenasáknou tolik vodou z bazénu ani moře.

Foto: Nivea

Místo barev používejte přelivy

Chystáte se na dovolenou do exotické destinace? Vsaďte na radu kadeřníků, kteří doporučují aplikaci přelivu. Přeliv totiž vlasům dodá nejen nádherný barevný odstín a lesk, ale díky pečujícím složkám a vyživujícím olejům vlasy také dostatečně chrání. Navíc na rozdíl od barvy neobsahuje amoniak, tedy vlasy nezatěžuje.