Milujete své opálení, které jste díky slunci získala? Problémem je, že bronzový nádech rychle ztrácí na intenzitě. Naštěstí však existují kosmetické fígle, jak si sexy bronz udržet co nejdéle. Víte, které to jsou?

Při sprchování

Vše začíná už u samotného sprchování. V letních dnech rozhodně netrapte své tělo teplou vodou. Nejenže nepocítíte příjemné ochlazení, které je v tropických dnech na místě, navíc pokožku vysušujete. Vytváří se drobné šupinky, jež opadávají, tím se vytrácí také opálení. Zkuste se otužovat. Čím studenější teplotu vody zvolíte, tím lépe. Dalším krokem při koupeli je výměna klasických mýdel a sprchových gelů za jemné mycí oleje. Ty jsou ke kůži šetrnější a mnohonásobně více ji vyživují. Kromě hebkého těla tak přispíváte i k prodloužení bronzu.

Ilustrační snímek

Neopomíjejte peeling

Alespoň jednou týdně si dopřejte peeling. Je pravdou, že můžete na pár dní ztratit výraznou hnědou barvičku, nicméně další vrstva opálení bude intenzivnější a vydrží mnohem déle. Díky tomu, že peeling zbaví pokožku odumřelých buněk, se bude kůže lépe regenerovat.

Mléka po opalování jsou nutností

Pokud mléka po opalování nepoužíváte, děláte velkou chybu. Obsahují totiž mimo jiné například aloe vera a další složky, které prodlužující opálení. Dalším velkým benefitem výrobků po opalování je i to, že mají lehké složení, které nelepí, zaručují osvěžení, odstraňují pocit napětí a intenzivně regenerují sluncem namáhanou pokožku. Navíc některé produkty zaručují i delší dobu opálení. Nutná je však pravidelná aplikace. Aby bronzový nádech déle vydržel, používání hydratační péče je absolutní nutností.

Nivea

Samoopalovací kosmetika

Podpořit opálení lze i samoopalovacími mléky či oleji. V dnešní době jsou tyto produkty natolik propracované, že se nemusíte obávat nepřirozeného oranžové zabarvení ani nepěkných fleků. Místo klasických samoopalovacích produktů, zvolte tělové mléko s kapkou samoopalovacích složek. Pokožku hydratují a navíc jí dodají jen lehké opálení. Intenzitu tónu si můžete sama korigovat, což je velké plus. Čím častěji jej budete aplikovat, tím opálení bude výraznější.

Témata: mléko, bronz