Jednou z největších chyb v péči o pleť je nevhodný výběr kosmetiky. Zvláště tehdy, kdy se roční období mění, je nutné také pozměnit hýčkající produkty. Pokud tento fakt budete ignorovat, zaděláváte si na nepěkný malér, který se podepíše na vaší tváři. A to jistě nechcete.

S peelingem opatrně

Ač se neustále doporučuje pravidelně používat peeling, s ochlazením byste měla exfoliaci omezit. 

Jemná zrníčka totiž zbavují kůži přirozené ochranné bariéry a pleť se tak může stát zranitelnější. Na podzim a v zimě vsaďte spíše na jemné masáže za pomoci prstů či konjakové houbičky.

Neopomíjejte ani pravidelnou aplikaci pleťových masek, zvláště těch hydratačních a regeneračních.

Neopomíjejte ani pravidelnou aplikaci pleťových masek, zvláště těch hydratačních a regeneračních.

Předcházejte začervenání pleti

Pro pleť jsou v chladnějším období zatěžující přechody z teplého do studeného prostředí a naopak. Začnou se vyskytovat problémy spojené s prokrvením kůže, které se projeví začervenáním pleti a jako prosvítající červené žilky. 

Pokud i vás trápí tento neduh, zaměřte se na kosmetiku určenou pro citlivou pleť se sklonem k zarudnutí. Obsahuje látky, které při pravidelném používání redukují červené skvrny, omezují nové zčervenání pleti a mají protizánětlivé účinky.

Tento denní krém od SEPHORA COLLECTION má 96 % ingrediencí přírodního původu, obsahuje kyselinu hyaluronovou a vitaminy C a E. Hydratuje, přináší pleti zář a chrání ji před stresem z okolního prostředí.
Zpevnujici koenzymova kura Q10 POWER, NIVEA, 150 Kč.
Neutralizující denní krém speciálně pro potřeby citlivé pleti se sklonem k zarudnutí. Vhodný také jako doplňková péče při léčbě kuperózy a rosacey. Eucerin, 595 Kč.

Výměna krémů

Po létě je nutné obměnit i krémy. Lehké fluidy nahraďte výživnými hutnějšími konzistencemi. Ty pokožku mnohem více regenerují a chrání ji před vlivy zevního prostředí.

Pořiďte si také kvalitní pleťový olej. Nejenže obsahuje spoustu blahodárných látek, navíc napomáhá zamezit nadměrným ztrátám vody z kůže.

Kosmetický tip: Speciální dávku energie a výživných složek dodají výrobky s koenzymem Q10. Koenzym Q10 je pleti vlastní, zajišťuje syntézu kolagenu a právě díky němu je pleť hladká a pevná.

Pořiďte si kyselinu

Na podzim a v zimě vám určitě nesmí chybět kyselina hyaluronová. Důvod je prostý. Kyselina hyaluronová funguje v hlubších vrstvách pokožky, má mimořádnou schopnost vázat vodu a dokáže zvětšit svůj objem až šestkrát. 

Výsledkem je zářivá pokožka bez viditelných vrásek. Při každodenní používání je možné pozorovat viditelné zlepšení struktury a barvy kůže již za pár dní.

Důkladné odličování a čištění pleti je základem krásné a zdravé pokožky!

Důkladné odličování a čištění pleti je základem krásné a zdravé pokožky!

Zaměřte se na antioxidanty

K nejúčinnějším antioxidantům patří vitaminy C a E, koenzym Q10, různé minerální látky, betakaroten, lykopen, polyfenoly. Jsou obsaženy v potravinách, ovoci a zelenině. Velké množství antioxidantů obsahuje například kakao, makadamové ořechy, plody kustovnice čínské (goji), hroznové víno, ořechy, také rajčata, vejce, mrkev, zelený čaj, maso, ryby. 

Pro své příznivé účinky se výtažky z potravin s vysokou antioxidační schopností přidávají i do kosmetických přípravků. A právě ty rozhodně musíte vlastnit.