Pečujte o své vlasy a chraňte je před slunečním zářením.

I když se to nezdá, pokud jste u vody, tak vlasy potřebují stejnou péči jako pokožka. Působí na ně totiž kromě slunečního záření také slaná a chlorovaná voda, takže se vysušují, ztrácejí hydrataci, křehnou a pak lámou. Proto je důležité udělat několik věcí:

Před odchodem na pláž:

Když si budete na pokožku aplikovat ochranný krém, stejně to udělejte i s vlasy. Na trhu existují speciální ochranné spreje s UV filtrem, které se dají aplikovat na již hotový účes. Obalí vlasové vlákno ochrannou vrstvou, která zamezí pronikání soli a chloru do vlasů a také ochrání před ultrafialovými paprsky.

Na pláži

I když máte ve vlasech ochranný přípravek, ještě lépe budou vlasy chráněné, pokud budete nosit kloubouk nebo šátek. Navíc je to hezký módní doplněk. Když půjdete plavat, tak pak, pokud je to možné, vlasy omyjte pod sladkou vodou. Ochranný přípravek pak znovu aplikujte. Pokud máte světlé vlasy nebo jich máte málo, tak sprej naneste i na vlasovou pokožku, hrozí totiž její spálení, které pak bolí a je nepříjemné.

Až se vrátíte z pláže

Pak vlasy umyjte jemným šamponem, který z nich odstraní sůl, písek, chlor a ochranný sprej. Pak na ně naneste regenerační masku, která je posílí a dodá jim ztracenou hydrataci.

  0:15,  aktualizováno  24. března 2019 15:01