Možná si to ani neuvědomujete, ale toto krásné kštici opravdu neprospívá.

Nešetrně je češete

Vlasy jsou křehké, o to víc, když jsou mokré. Pokud je rozčesáváte obyčejným hřebenem a vlasy od sebe rvete, přetrhají se a budou se pak třepit. Investujete do kvalitního kartáče – ideální jsou přírodní z kančích štětin, se kterými jemně rozčešete i ty nezacuchanější vlasy a také promasírujete vlasovou pokožku. Vynikající na rozčesávání i mokrých vlasů jsou speciální plastové kartáče, např. Tangle Teezer.

Příliš často si je myjete

Neustálé odmašťování vlasů i vlasové pokožky podráždí kůži a ta se brání. Začne ještě více produkovat mazu a vy pak nevydržíte ani půl dne bez mytí. Zkuste to překonat a umývat si vlasy jemným šampónem aspoň ob den.

Stále si do nich saháte

Máte pořád ruce ve vlasech? Kroutíte si konečky, saháte si ke kořínkům nebo je jen tak pročechráváte? To vlasům nesvědčí. Uvědomte si, co všechno se vám na rukou během dne usadí – špína, bakterie, maz. A to všechno si dáváte na vlasy. Navíc kroucení vlasů zase vlasová vlákna ničí mechanicky.

Nechodíte si zastřihovat konečky

Chcete si za každou cenu nechat narůst dlouhé vlasy? Jenže to bez nůžek nepůjde. Konečky musí být zdravé a tak jim co dva měsíce malé zastřihnutí neuškodí. Naopak - když je necháte dlouho jen tak, budou se v koncích více třepit a lámat, takže nakonec stejně na stříhání dojde, ale na pořádné.

  11:32,  aktualizováno  24. března 18:13