Chcete být i vy mileniál?

Nastupujete do posledního ročníku školy a přemýšlíte kam jít do zaměstnání, nebo už pracujete, ale ta každodenní rutina vás zabíjí a chcete změnu?

Někomu vyhovuje být zaměstnaný, je to pohodlné, protože se nemusíte skoro o nic starat. Sociální, zdravotní pojištění a všechny věci okolo za vás odvádí zaměstnavatel, chodíte do práce na určitou dobu a máte zhruba dvacet dní dovolené každý rok a jistý plat. Na druhou stranu, někoho tato rutina dohání k šílenství a vydává se na dráhu freelancera, která má své výhody, ale i úskalí? Jaké?

Jakmile jednou okusíte práci freelancera a uživíte se, už se vám nebude chtít nastupovat do klasického zaměstnání. Největší výhodou je volná pracovní doba. Jeden den můžete pracovat od rána do večera a další den máte volno, nebo si napracujete vše ve čtyřech dnech a máte volný pátek. Úskalí nastává v tom případě, jestliže se špatně odhodláváte do práce, protože pak můžete proflákat celé týdny. Člověk musí mít vůli a disciplínu.

Skvělé je, že můžete pracovat odkud chcete, klidně sedět celý den na nádraží a datlovat do počítače, nebo dělat návrhy a vymýšlet projekty třeba z thajských pláží.

Vzít si klasickou dovolenou, není tak jednoduché, práci si musíte napracovat, nebo i na dovolené ten počítač otevřít a to nutné udělat.

Kdo potřebuje volnost, tak bude za práci freelancera šťastný jak blecha!

Doporučujeme si přečíst knihu Na volné noze, kterou napsal Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760 stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze, poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.