Divoká příroda, letité antické památky, autentická kuchyně, skvělé koupání a pohled na nejvyšší evropský vulkán. To vše nabízí Sicílie, největší ostrov ve Středozemním moři, nacházející se u špičky italské boty.
Ze severu omývají břehy Sicílie vlny moře Tyrhénského, jižní pláže patří středozemnímu moři a na východě šumí moře Jónské. Ostrov ve tvaru trojúhelníku dělí od italské pevniny Mesinská úžina, která má v nejužším místě pouhé tři kilometry. „Příjemné středomořské klima se odráží v průběhu hlavní sezóny, která zde běží od začátku května až do konce října,“ říká Václav Nekvapil, tiskový mluvčí CK Blue Style.

Etna upoutá i z dálky

Tou asi největší zajímavostí celého ostrova je sopka Etna. Její vrchol se nachází 3350 metrů nad mořem a jde o nejvyšší činnou sopku v Evropě. Na její prohlídku můžete zvolit několik variant. Nejjednodušší je pěší výlet, který vede stoupáním po vrstevnici až k samotnému vrcholku, který více než co jiného připomíná měsíční krajinu. Pohodlnější, avšak dražší variantou je půjčení čtyřkolky, džípu, nebo lístek v expedičním minibusu, který vás nahoru vyveze i s průvodcem. Zážitek je to úžasný, ale mnoho lidí dává přednost raději pohledu na Etnu z povzdálí, přeci jen tak více vynikne její mohutnost. Krásný pohled je například z městečka Taormina v messinské oblasti.

  9:47,  aktualizováno  24. března 2019 15:02