Pamatujete si příběh římského generála Maxima, který je zrazen, upadne do zajetí a stane se z něj otrok bojující v aréně nejen o život, ale především o svobodu a pomstu?
Pro lepší připomínku – hrál ho fešný Russell Crowe. Tenhle oscarový trhák se natáčel na mnoha místech v Evropě, my vám přinášíme přehled těch nejkrásnějších. Už víte, kam vyrazíte příště?

San Quirico d'Orcia, Toskánsko, Itálie – domov generála Maxima

Domov generála Maxima byl v Toskánsku, kde se také tyto scény natáčely. Mezi nejznámější záběry patří cesta lemovaná cypřiši. A my víme, kde je! Jedná se o cestu, jež vede z Terrapille směrem ke kostelíku Pieve di Corsignano a městečku Pienza. Cypřiše, které rostou po obou stranách cesty, byly přejmenovány na gladiátory. Také známé toskánské město Siena hrálo v několika důležitých záběrech, při Maximově cestě domů jak z války, tak pak také později, těsně před jeho smrtí. Omlouváme se za případný spoiler. Pokud plánujete cestu do Toskánska, rozhodně San Quirico d'Orcia nevynechte. Pozvánkou budiž nejen lokace z Gladiátora, ale také skvělá toskánská kuchyně, milí lidé a nádherná příroda, zejména zvlněné zelené kopce a tolikrát zmíněné cypřiše. Prostě Toskánsko ve své nejkrásnější podobě.

  5:55,  aktualizováno  24. března 2019 14:59