Tentokrát zabrousíme trochu dál do filmové historie a představíme vám místa, kde se natáčela dnes již filmová klasika – Prázdniny v Římě!
V hlavních rolích s Audrey Hepburn a Gregory Peckem. Tenhle film byl vůbec prvním americkým filmem, který se celý natáčel v Itálii. Byl také prvním počinem krásné Audrey Hepburn, která za něj dokonce získala Oscara a celosvětovou slávu. Ztvárnila zde hlavní roli novodobé princezny, která se vzepře svým panovnickým povinnostem, uteče a díky americkému novináři pozná Řím jako obyčejná mladá dívka. Pojďte ho poznat také!

Forum Romanum

Na tomhle krásném místě se poprvé setkává novinář Joe s princeznou Annou, která utekla svým hlídačům. Respektive Joe se ujímá Anny spící na lavičce a tím začíná jejich dobrodružství. Až budete v Římě, Forum Romanum si rozhodně nenechte ujít! Pokocháte se antickou krásou dochovaných zbytků chrámů, které vznikaly již v dobách před Kristem, případně pár století po. Neuvěřitelné, že dochovaly, i když jsou to „jen“ jejich zbytky. A pokud chcete navštívit i legendární Coloseum, máme malou radu – kupte si kombinovanou vstupenku do Fora Romana i Colosea a pořiďte si ji právě v pokladnách Fora Romana. Vyhnete se tak klidně i hodinovým frontám u Colosea.

 

Ústa pravdy (Bocca della Verita)

Zkuste si stejně jako princezna Anna strčit ruku do Úst pravdy, jedné z nejznámějších římských atrakcí. Proč to vlastně všichni dělají? Traduje se, že Ústa pravdy jsou takovým pradávným detektorem lži. Pokud do nich strčil ruku lhář, byla mu ukousnuta. Troufnete si?

  0:20,  aktualizováno  24. března 2019 15:03